V Českém Brodě budou projednávat novou podobu hřbitova. Prorůstají zde stromy hroby

Českobrodský hřbitov sužují prorůstající stromy
  |  

Město Český Brod zve své občany a majitele hrobů, aby se přišli pobavit o budoucí podobě místního hřbitova. Již nyní je jasné, že s jeho stavem musí město začít něco dělat, sužují jej nemalé problémy. 

 

Sraz v pondělí na hřbitově...

Diskuse nad podobou českobrodského hřbitova se uskuteční 7. září od 17 hodin, pochopitelně na hřbitově. "Diskuse se zúčastní zahradní architekt Josef Souček, který promluví o zkušenostech z jiných měst," sdělila nám Petra Ištvániková, PR manažerka Českého Brodu a dodala: "Dále by se měl dostavit pan starosta Nekolný a také Rostislav Vodička z odboru životního prostředí a zemědělství."

 

Hřbitov trápí prorůstající stromy

A co hlavně českobrodský hřbitov trápí? "Jsou to stromy, které mnohdy prorůstají hroby, což je třeba řešit. Stromy hroby vylamují a ničí," dozvěděli jsme se od Petry Ištvánikové. S majiteli hrobů si tak město popovídá o tom, jak by šlo situaci řešit, jak by se mohly stromy, které ohrožují hroby, ale také lidi, pokácet. 

 

Hřbitov v Českém Brodě

Zdejší hřbitov byl založen v roce 1895. Jeho výstavbu financovali místní továrníci a živnostníci. Hřbitov zaujímá plochu 14400 metrů čtverečních.