Continental bude kvůli koronaviru propouštět. Restrukturalizace se dotkne více než 30 tisíc lidí

Firma působí i v České republice
 

Německý dodavatel automobilových součástek Continental se kvůli negativním dopadům koronaviru rozhodl rozšířit svůj restrukturalizační program. Oznámila to firma. Dodala, že restrukturalizační opatření se dotknou více než 30 000 pracovních míst, která budou upravena, přesunuta či zrušena. Continental působí rovněž v České republice.

Firma se již před příchodem koronavirové krize potýkala s problémy a vloni ohlásila rozsáhlý restrukturalizační program, který se měl do roku 2029 dotknout až 20 000 pracovních míst. Continental nyní po celém světě zaměstnává kolem 232 000 lidí.

Chtějí úsporu 26 miliard

„Continental rozšiřuje transformační program iniciovaný v roce 2019 o dodatečná opatření ke snížení nákladů a zvýšení efektivity,“ uvedla firma ve zprávě. Dodala, že jejím cílem je nyní dosáhnout roční úspory přes miliardu eur (více než 26 miliard Kč).

Za rozšířením restrukturalizace podle firmy stojí nízká globální výroba automobilů a prohlubující se ekonomická krize, což jsou důsledky pandemie nemoci covid-19. „Celý automobilový průmysl nyní čelí obrovským výzvám. Za posledních 70 let nezažil větší a tvrdší krizi,“ tvrdil šéf podniku Elmar Degenhart.

Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a v současnosti má v České republice několik výrobních závodů a výzkumné a vývojové centrum. Firma podle svých internetových stránek v Česku zaměstnává zhruba 12 000 lidí.

KAM DÁL: Zničené 2000 let staré vykopávky. Nelegální zlatokopové řádili v Súdánu.