Děda znásilňoval vnučku, bylo jí 13. Trpěla dlouhé roky, z její výpovědi mrazí

Dívka si ponese následky do konce života
 

Začalo to, když jí bylo pouhých jedenáct let. Dědeček ji začal líbat na vlasy, o pár měsíců později pokračoval na ústa. Do své dodávky ji poprvé vzal ve dvanácti, o rok později ji poprvé znásilnil. Gary Healey spáchal děsivé zločiny, které vyšly najevo ve chvíli, kdy se dívka svěřila přátelům. 

Zvrácený pedofil opakovaně znásilňoval nezletilou dívku ve své dodávce ve městě Tyldesley ve Velkém Manchesteru. „Nestyď se za to, neboj se,“ říkal jí pokaždé. Poprvé ji políbil v jejích jedenácti, ve dvanácti přešel na líbání na ústa a "seznámi" ji s dodávkou,“ uvádí list Manchester Evening News.

Bála se, dělalo se jí špatně

Healey nařídil dívce, aby si sedla na skřňku v zadní části dodávky. Pak jí poprosil, aby se svlékla. „Byla vyděšená a cítila to jako povinnost,“ uvedla u soudu v Manchesteru žalobkyně Charlotte Johnsonová. „Když se dotkl její hrudi, byla potichu, bála se a udělalo se jí špatně. Poté ji znásilnil a tvrdil jí, že se jí to líbilo.“

Dívka se mu odvážila vzepřit až ve čtrnácti. Když ji chtěl opět znásilnit, dokázala se ubránit. Muž přesto pokračoval v obtěžování. „Miluji každý kousek z tebe, nikdy ti neublížím. Nenecháš mě ani políbit tě na tvář?“ měl jí podle obžaloby šeptat.

Vězení, léčba a registr delikventů

Healey byl usvědčen ze sexuálního napadení a znásilnění a dostal trest čtrnáct let odnětí svobody. Než bude moci požádat o podmíněné propuštění, musí ve vězení pobýt minimálně devět let a čtyři měsíce. Na neurčito bude zapsán do registru sexuálních delikventů a byla mu nařízena sexuální léčba.  

„Během soudu jsme zjistili, co jste doopravdy zač. Byl jste panovačný, nutil jste oběť k otřesným činům. Přesně jste věděl, co jste v dané chvíli dělal a uvědomoval jste si důsledky svých činů,“ prohlásila mimo jiné v rozsudku soudkyně Rachel Smithová.

KAM DÁL: Babišův dopis voličům, který podle něj není kampaň, končí v koši. Lidé mu vzkazují dost husté věci.