Policejní honička, varovné výstřely a zfetovaný řidič

Do vězení se mu nechtělo. Vyřešil to tím, že si vzal pervitin a zkusil svoje štěstí na silnici.
  |  

Řidič pod vlivem pervitinu ujížděl dobříšské policejní hlídce. Následně se pokusil skrýt v potoce. Prozradily ho čouhající bílé tenisky.

Včera navečer proběhla v Dobříši policejní honička jako vystřižená z amerického filmu. Vše začalo v ulici Za Poštou. Policejní hlídka v civilním voze spatřila v protijedoucím voze známou tvář. Za volantem seděl 41letý muž, který měl nastoupit do vězení za distribuci drog. Do vězení se mu ale evidentně nechtělo.

Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn

Dealer začal policistům okamžitě ujíždět. Při zběsilé jízdě se mimo jiné pokusil vytlačit předjíždějící policisty ze silnice nebo projel jednosměrnou ulici v protisměru. Kriminalisté po planých výzvách k zastavení nakonec vytáhli zbraň. Namířená pistole ani výstřel však řidiče nedonutila k zastavení.

Zběsilou jízdu ukončila až prostřelená pneumatika

Účastníci honičky se dostali mimo dobříšské ulice a pokračovali směrem na obec Rybníky. Muž si to s autem posléze namířil polní cestou k chatové osadě. Zpomalení při otáčení se mu však stalo osudným. Policisté mu při manévru prostřelili pneumatiku.

V potoce se neschoval

S prázdnou gumou ujížděl dál. Daleko však nedojel. Před obcí Rybníky sjel přes louku až do potoka, kde se konečně zastavil. Zdrogovaný pachatel se šance na svobodu ještě nevzdal. Pokusil se před policií ukrýt v několika centimetrech vody. Prozradily ho bílé tenisky vykukující nad hladinou. Při nárazu s autem do dna potoka se navíc zranil. Místo na policii tak nejprve putoval do nemocnice.

Kromě toho, že byl pod vlivem pervitinu, u sebe ještě dalších pět gramů drogy přechovával. V neposlední řadě vůbec neměl sedět za volantem kvůli platnému zákazu řízení.

Hrozí mu až šest let za mřížemi

Výčet prohřešků je tedy poměrně pestrý. „Obvinění z trestného činu násilí proti úřední osobě, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ shrnuje policejní mluvčí Monika Schindlová. Pobyt za mřížemi by se tak muži mohl protáhnout až na šest let. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru