Budou hasit i na vlastní oslavě

Tehdy a dnes. Pohled do minulosti bude rovněž tématem hasičských oslav. Na podobné dobové fotografie se budou návštěvníci moci podívat přímo v hasičské stanici Dobříš.
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Dobříští hasiči slaví 40 let profesionalizace. Své dovednosti předvedou i policisté a záchranáři.

K oslavě 40. výročí profesionálních hasičů se chystá v Dobříši dvoudenní oslava. "Oslavy začínají v pátek. Součástí toho je Den otevřených dveří na stanici Dobříš od 9:00 do 12:00," sdělil nám tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. "Zde si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout prostory stanice, historické fotografie, současnou techniku a také výstroj a výzbroj hasičů."

Akční zásahy a "rockec" na konec

Hlavní dění propukne na Mírovém náměstí během sobotního odpoledne. Kromě místních hasičů se představí rovněž policisté z řad dobříšských strážníků i Policie ČR.

Společný zásah předvedou hasiči ve spolupráci se Záchrannou službou Středočeského kraje. "Typickým příkladem dynamické ukázky zásahu je situace, kdy hasiči vystříhávají osobu z auta. Poté, co vyprostí zaklíněného dobrovolníka, přebíráme osobu do své péče my," popisuje klasickou ukázku mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasičské vozy budou moci návštěvníci v klidu prozkoumat v rámci statické ukázky. Při dynamické ukázce se pak předvedou v akci.

Podívejte se na kompletní program hasičských oslav!Pokud vás zarazilo slůvko dobrovolník, pak vězte, že s živou osobou operují hasiči a záchranáři při simulovaných zásazích běžně. "Pokud je přítomen dobrovolník, je často i namaskován. Dokážou mu udělat i tržné rány na hlavě, vylezlou kost z ruky a podobně. Maskéři se na nich vyřádí klidně tři, čtyři hodiny," popisuje přípravy připomínající práci filmového štábu Ladislav Holomčík.

S postupujícím odpolednem nastoupí tři koncertující kapely. Návštěvníky by měla nejprve roztančit řízným punk rockem kapela Každej rock jinak. Po ní nastoupí s lehčím žánrem pop rocková kapela Robin. Na závěr "zboří zeď" čeští hudebníci zaměřující se na tvorbu legendární kapely Echoes of Pink Floyd.

40 let profesionálních hasičů v Dobříši

18.09.2015 - 09:0019.09.2015 - 21:00

Dobříš - V pátek 18. září a v sobotu 19. září si jednotka ze stanice HZS Dobříš připomene letošní 40. výročí profesionalizace služby hasičů ve městě. Součástí oslav kulatých „narozenin“ bude páteční Den otevřených dveří stanice HZS Dobříš. Od 9 do 12 hodin si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout...
Více o akci

Stáhněte siVelikost
PDF icon plakat.pdf1.63 MB

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru