Dominik Hašek se pustil do Černochové. Budoucí ministryně obrany to od hrdiny z Nagana dost schytala

V letošních volbách získala Černochová v Praze přes 35 500 preferenčních hlasů a byla znovu zvolena poslankyní
  |   zpráva

Velká kritika se snesla na hlavu Jany Černochové i dalších budoucích ministrů Fialova kabinetu za to, že absolvují schůzky s Milošem Zemanem. Starostka Prahy 2 po té své dostala pořádné "kapky" na Twitteru, řadu komentářů smazala, když to označila za "úderku". Bývalý hokejový brankář si také nebral servítky, mezi "vyvolenými" však není.

Když se Jana Černochová rozepsala o tom, co všechno s panem prezidentem probírali, a dodala, že mu přinesla knihy o jeho oblíbené Praze 2, zřejmě netušila, jak výbušnou láhev odšpuntovala. „Máte tohle zapotřebí? Není vám to samotné hloupé?“ zní některé komentáře.

Fialův kabinet navazuje na Babiše

Černochová kritiku neunesla, ta přitom většinou nemířila přímo na ni, ale na celou budoucí vládu Petra Fialy. Podle mnohých voličů koalice SPOLU (a nejen jich) jsou schůzky kandidátů na ministry zbytečným projevem slabosti a patolízalství. Podle ústavy totiž prezident nemá možnost premiérem navržená jména odmítnout.

„Nová vláda pokračuje tam, kde skončila ta Babišova. Nesmyslné kroky, které jsou v době pandemie covidu totálně mimo. Navíc útoky na novináře i oponenty, to jsme si teď prožívali hodně dlouho. Nic se nezměnilo,“ konstatoval podnikatel Tomáš Kohoutek z Prahy, který patří k voličům SPOLU.

Vadí mi to, za mě hnus

Později, po řádném "pročištění" své "sociální bubliny", si Černochová na Twitter napsala: „Takže to shrnu. Twitter úderce vadí, že jako kandidátka na ministryni obrany - vážně, věcně a profesionálně diskutuji s vrchním velitelem ozbrojených sil České republiky o prioritách resortu i slabých místech v obraně země a aktuálním nasazení vojáků v době covidu. Unbelievable.“

 

 

Na to reagoval jeden z "přeživších" Dominik Hašek: „Ano, vadí a velmi.Ten člověk vyzýval k likvidaci našich spoluobčanů-novinářů,ten člověk podporoval StBáka a křivopřísežníka na své děti AB, ten člověk nerespektoval verdikt soudu - Patočka. Pozvání od takového člověka se nepřijímá. A to nemluvím o vtíravém dárku pro něj. Za mě hnus.“

KAM DÁL: Jak zajistit důstojné stáří a důchody, ze kterých se dá přežít? Senátorka Jelínková má recept, bude ho Fialova vláda realizovat?

Klíčová slova: