Bude Amazon v Horních Počernicích stavět? Práci by zde prý našlo na 3000 lidí! Sílí protesty a dohady!

Hala v Počernicích prý rozhodně bude!
  |  

V Horních Počernicích by měla vyrůst obří hala společnosti Amazon, kde se budou vyřizovat vrácené zásilky. Pokud tomu tak bude, Amazon slibuje 3000 nových pracovních míst. Zastupitel obce však protestuje a vše je obestřeno mnoha dohady... 

Informace pouze v článku Hospodářských novín 

Hala pro největší světový internetový obchod by měla vyrůst v průmyslovém parku P3, a to na obří ploše 10 000 metrů čtverečních. Stavět by se mělo již v říjnu. Tyto informace pocházejí z článku Hospodářských novin, avšak oficiální informace zatím stále chybějí.

 

Hlasy proti 

S možnou výstavbou však nesouhlasí někteří místní zastupitelé. Například Vilém  Čáp ze sociální demokracie zveřejnil otevřený dopis, který před výstavbou varuje: "Záměr výstavby nové haly pro 3 000 zaměstnanců přináší denně (minimálně) nových 2 268 průjezdů motorovými vozidly na našem území, nedostatečně řešenou dopravu a příval dalších vozidel na Náchodskou, realizaci 3 000 pracovních míst v dvousměnném provozu bez návaznosti na vyřešenou občanskou vybavenost a další rozšiřování počtu skladů na území naší městské části. Podporou tohoto záměru dojde dle mého názoru pouze k vytěžení další části území v našem katastru. Doufám, že zvítězí zdravý rozum a Rada městské části Praha 20 projekt nepodpoří," uvedl Vilém Čáp.

 

Oficiální místa mlčí 

Ing. Zdeněk Vavruška z odboru investic městské části Horní Počernice nám sdělil, že městská část zatím žádné projednávání této výstavby nenaplánovala: "Nemáme k dispozici žádný oficiální návrh, ohledně kterého bychom mohli nařídit jednání," sdělil nám. A sdílný není ani tiskový mluvčí společnosti Amazon Karel Taschner: "Jde o spekulaci, ke které se Amazon nevyjadřuje," uvedl pro zástupce našeho serveru. O dalším vývoji této kauzy vás budeme brzo informovat.