Halu v Počernicích nechceme! Místní rokovali s developerem a starostkou

Hala v Počernicích prý rozhodně bude!
  |  

Před pár týdny rozbouřila veřejné mínění zpráva, že se v Horních Počernicích bude stavět nová hala, kde najde zaměstnání na 3000 lidí. V pondělí 7. září se sešli občané, zástupci radnice a investora, aby si ujasnili svá stanoviska. 

Jednání zajímalo mnohé

Závěr ze setkání, na které s dostavilo mnoho místních občanů,   nevyplývá pro Amazon, ani pro investora společnost P3, která obří haly v Počernicích provozuje, vůbec dobře. Je naprosto jasné, že halu zde nikdo z místních nechce, i zastupitelé projekt nepodporují.  

Jednání se setkalo s velkým ohlasem...

Investoři nepředstavili návrh na řešení dopravy

Na jednání byli přítomni generální ředitel agentury CzechInvest Ing. Karel Kučera a zástupce firmy P3 CZ IV pan Míček, kteří nedokázali městské části dát nějaký konkrétní návrh na to, jak by se dopravní situace v Počernicích konkrétně řešila. Dopředu bylo totiž poukazováno, že obsluha haly by čítala mnoho kamionů denně, stejně tak by nebylo snadné zabezpečit dopravu všech 3000 zaměstnaců haly. Přitom investoři dopředu hlásali, že pro obec bude mít výstavba nemalé výhody...

 

Z výstavby zřejmě sejde

Jak to tak vypadá, z plánované výstavby, která měla započít již v říjnu, nebude nic. Amazon se tak může "poděkovat" zejména Hospodářským novinám, díky jejichž zprávě se začali místní angažovat a vystavili stavbě poměrně jasnou stopku. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru