Podivné dění kolem Amazonu, jednání neustávají, i když si veřejnost myslí opak

Po jednání se zástupci developera se zdálo, že hala Amazonu zde zcela jistě nebude...
  |  

Vzruchy kolem výstavby nové obří logistické haly neustávají. Ačkoliv se po rokování občanů, zástupců radnice a developera zdálo, že tento projekt je definitivně shozen ze stolu, vypadá to, že zřejmě radnice jej stále ještě nevypustila ze zřetele.

Jednání i po smetení projektu ze stolu

S novými fakty přišel Vladimír Hošek z místní iniciativy OC Chvalská, který je jedním z účastníků řízení v rámci posuzování záměru z pohledu životního prostředí a jeho vyjádření je tedy pro projekt klíčové: „3. 9. 2015 mi telefonovala starostka Hana Moravcová a zvala mě na setkání s představiteli developera a CzechInvestu na 4.9.2015 ráno. Řekl jsem jí, že nepovažuji za vhodné, abych se jako zástupce občanského spolku jakkoli scházel s těmito lidmi v soukromí,“ zvedl Vladimír Hošek a dodal: „8. září 2015 mi v 19.37 zavolal p. Kučera z CzechInvestu a nabízel mi setkání s představiteli Amazonu a čtyřmi zastupiteli 9. září 2015 ve 12 hodin.“ Připomínáme, že 7. září proběhlo rokování s občany, po kterém vše vypadalo tak, že projekt haly je definitivně pohřben…

 

Dopis zatím bez odpovědi

Na tento dopis zareagovalo Hnutí občanů Počernic, kteří se tedy starostky Hany Moravcové v otevřeném dopisu dotazují, jak to ve skutečnosti s celým projektem je. „Doposud jsme neobdrželi na náš dopis žádnou odpověď," sdělila našemu serveru Alena Štroblová z Hnutí občanů Počernic.  Jednání za zavřenými dveřmi bohužel  příliš seriózně nepůsobí. O celé kauze vás budeme i nadále informovat. 

 

Před několika týdny vzbudila značný zájem zpráva, že by v Horních Počernicích měl developer P3 postavit obří halu pro 3000 zaměstnanců, zřejmě společnosti Amazon. Proti projektu se začali bouřit místní a mnohé iniciativy, neboť dopravní situace je zde již nyní velmi napjatá a těžko si představit, jak by zde mohli zvládnout ještě obrovské množství dalších kamionů a také pracujících.

O posledním rokování jsme psali v tomto článku, o protestech v tomto článku.