Pomůžete policii? Pátrá po muži, který krade na Praze 9 alkohol!

Muž byl krást dokonce dvakrát
  |  

Policie prosí o pomoc při pátrání po muži, který neváhal opakovaně krást v obchodním centru alkohol. Ochranka se ho pokusila zadržet, ale marně. Nepoznáváte ho? 

Kradl nejméně třikrát

Velkou chuť na alkohol měl asi muž, který se nejméně třikrát vypravil do Centra Černý Most, aby zde zcizil hned několik lahví alkoholu. Při jeho třetí "trestné" výpravě se ho pokusila ochranka zadržet, což se jí bohužel nepodařilo, a tak po muži pátrá policie. Muž utekl, opět s několika lahvemi alkoholu. 

Zloděj zcizil alkohol za více jak 9000 korun

Kradl bez zábran

Muž si vždy vyzvedl nákupní košík, odebral se do oddělení lihovin, v klidu si vybral požadované láhve a následně z nich strhl bezpečnostní prvky. Lahve uschoval do kalhot a kolem ochranky prošel ven, a to dvakrát, potřetí byl jeho úmysl zpozorován. Ve dvou případech odcizil čtyři lahve alkoholu, při třetím lupu ukořistil další tři lahve, se kterými se mu podařilo zmizet.

 

Hrozí mu několik let natvrdo

Jelikož cena odcizeného zboží přesáhla částku devíti tisíc korun, je nyní muž podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu v případě vypátrání a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Jeho podobu zachytili bezpečostní kamery, a to ze všech jeho tří výprav. "Jakékoliv informace k podezřelému přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Iveta Martínková. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru