Hřbitov, který má pověst toho nejděsivějšího místa v Česku. Slyšet je zde i dětský křík

Hřbitov děsí i podivnými výjevy na fotografiích
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Nedaleko Prahy v malé vesnici Noutonice leží na první pohled nenápadný hřbitov. Lovci paranormálních jevů vám řeknou pravý opak. Noutonický hřbitov je jedno z nejděsivějších míst v České republice, které existuje již od 14. století. Jsou to všechno jenom pověsti, nebo realita?

Máte rádi tajemno a nevysvětlitelné záhady? Vydejte se na noutonický hřbitov, který se nachází jen několik kilometrů od Prahy. Je opředen několika děsivými historkami, které naznačují, že se jedná o místo s velkým výskytem nevysvětlitelných jevů. Čím je tento na první pohled obyčejný hřbitov děsivý?

Na hřbitově má být pochována tragicky zesnulá hraběnka Barbara Dlauhovesky von Langendorf, jedna z posledních majitelek statenického zámku. Ta zemřela po pádu z koně, ale vypráví se, že to byla nastražená past a kůň byl vyplašen schválně. Hraběnka tak podle vyprávění nenachází klid ani v hrobě, a tak straší na noutonickém hřbitově. 
 

Křik mrtvých

Několik odvážných návštěvníků označuje noční návštěvu noutického hřbitova za jeden z nejděsivějších zážitků svého života. Každý hřbitov má v nočních hodinách strašidelnou atmosféru, ale tento případ je v mnohém unikátní.

Jak by vám bylo, kdybyste mezi náhrobky zaslechli nářek a zoufalý křik? Kolem jenom tma a do ticha se ozve dětský pláč. Skuhrání osob, které nejsou vidět, způsobí mráz po zádech. I ten nejzatvrzelejší realista zbledne a začne se sám sebe ptát: Tady opravdu straší? 

Hroby v pohybu

Jeden z důvodů, proč se po soumraku někteří místní obyvatelé hřbitovu vyhybají obloukem, je záhadný pohyb hrobů. Mnoho svědků vypovídá, že při noční návštěvě zaslechli zvuk připomínající odsunutí kamenné desky. Neexistuje žádný zvukový ani obrazový záznam, který by potvrdil nebo vyvrátil samovolné pohyby náhrobků. Jde pouze o bujné představy vyděšených návštěvníků, či reálné paranormální jevy?

Šepoty mezi náhrobky

Nejenom pláč duchů je obsahem děsivých historek. Dominantní náhrobek manželské dvojice v centru hřbitova děsí sám o sobě. Podle některých svědků je v jeho blízkém okolí možné slyšet podivný šeptot. Neznámý hlas v nízké frekvenci šeptá do ucha slova, kterým návštěvník nerozumí. Vypráví se o smíchu malé holčičky, který vám v paměti zůstane ještě dlouho po návštěvě hřbitova.

Na hřbitově se údajně nachází sebevrazi a zavraždění. Tragické osudy pohřbených mohou přispívat k negativní energii místního hřbitova. 

Splašené kroky

Je slyšet dupot kroků a běhání mezi náhrobky, ale vidět nikoho není. Nepěkná představa, z které tuhne krev v žilách. Na noutonickém hřbitově se prý někdy objeví neklidné duše mrtvých, které pobíhají po okolí, aby plašily živé. Kde však začíná a končí pověst a kde se nachází pravda?

Laciné povídačky

Místo je podle některých senzibilů opravdu naplněné negativní energií. Někteří místní obyvatelé namítají, že není tak děsivé, jak se vypráví. Jsou lidé, kteří hroby zesnulých navštěvují pravidelně, a nic zvláštního je nepotkalo.

Hřbitov je a vždy bude terčem podobných zvěstí a historek. Smrt je vděčným nástrojem, jak plašit a strašit důvěřivé lidi. V České republice však není tolik míst, o kterých by existovalo tolik záhadných a děsivých historek.