Den letiště Letňany ukázal leteckou poštu a hlavní hvězdy, letouny Lockheed 10A Electra a Beechcraft

  |  

V sobotu 5. září se na letňanském letišti sešly tisíce lidí, kteří zde mohli sledovat skutečně poutavý program. Přistávala zde moderní i historická letadla, seskakovali parašutisté, lidé mohli shlédnout také ukázky letecké pošty. 

Poštu přepravil vůz Lídy Baarové

Letecká pošta, která se pořádala ve spolupráci s veletrhem sberatel a Českou poštou, proběhla v sobotu na Dni Letiště Letňany. Letadlo Praga E.114 Baby přiletělo se zásilkami, pro Pragu E.114 Baby to bylo první veřejné vystoupení a zároveň prozatím nejdelší let. Renovátor a pilot Marcel Sezemský letěl přes hodinu a půl. Trasa speciálního letu totiž vedla z letiště Točná do Letňan například i přes Karlštejn nebo horu Blaník.V cíli předal poštu historickému vozu Praga Lady, který dříve vlastnila herečka Lída Baarová. Zásilky byly následně rozeslány svým adresátům. 

 

Představila se Casa, ale také Baťova Electra

Programu ale zahájil v deset hodin dopoledne průlet vojenského dopravního letounu Casa. Posléze dosedla na letňanské letiště historická Baťova Electra, vedle ní pak i Beechraft. Oba letouny bok po boku pak předvedly dechberoucí letecké vystoupení. Dále diváci mohli vidět v akci letadla Avia BH1, Bucker Jungman, Beta Minor Be50, M1.C Sokol, L410. Nechyběla ani letecká akrobacie nebo seskok parašutistů. Návštěvnící si mohli na Dni Letiště Letňany prohlédnout i moderní vozy. Společnost Auto Charouz představila Range Rovery, Jaguary a další značky, které nabízí. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru