Pervitin vařili doma z dovezených léků z Polska

Akce se připravovala několik měsíců. Nejprve byl zadržen muž v ulici Unhošťská a posléze i spolupachatelka v ulici Sportovců v Kladně.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Kladenští kriminalisté zadrželi vařiče a distributory drog. Přímo ve varně našli pervitin za čtvrt milionu korun.

Klasický postup vařičů? Dovezené léky z Polska

Při akci s krycím názvem LEMUR zadrželi policisté sedmačtyřicetiletého muže a čtyřiačtyřicetiletou ženu, kteří vyráběli a prodávali drogy závislým na pervitinu. Žena ve velkém dovážela volně prodejné léky z Polska obsahující pseudoefedrin, z nichž následně vyráběli pervitin. Jednalo se o zásilky čítající nejméně tisíc tablet.

Podle Národní protidrogové centrály je toto nejčastější cesta k výrobě metamphetaminu. V Polsku totiž neexistuje účinná legislativa, díky které by podobně jako u nás bylo nutné se v lékárně legitimovat například při koupi Modafenu.

Zboží za čtvrt milionu v domácí varně

Případ byl typický i v tom, že kriminalisté u dealerů objevili domácí varnu. Ty podle Národní protidrogové centrály u výrobců drog převažují. Ohrožují přitom i obyvatele okolních bytů. Výbuch varny například otřásl jedním panelovým domem ve Slaném na začátku letošního roku.

Kladenští dealeři měli připravenou i hotovou drogu k distribuci. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se jednalo o pervitin v hodnotě čtvrt milionu korun. Oběma dopadeným hrozí trest odnětí svobody až ve výši deseti let.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru