Perníkový táta z Kladenska zadržen. Policisté objevili jeho varnu v okrese Příbram

Policejní záběry z varny pervitinu.
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže, který je obviněn z výroby a distribuce drog. Během včerejšího odpoledne byl eskortován do vazební věznice v Praze.

Slánští policisté v úterý 14. července úspěšně ukončili akci s krycím názem „BANDOG“, v jejímž rámci probíhalo tříměsíční vyšetřování trestné činnosti výroby a distribuce drog. Zadržený muž, který vařil pervitin v jedné obci v okrese Přibram, byl již v minulosti pravomocně odsouzen za trestnou činnost ve stejné oblasti, jak nám potvrdila tisková mluvčí kladenské policie Jana Steinerová.

Podezřelý byl zadržen v jedné obci na Kladensku. Varna nacházející se v nebytovém prostoru v příbramském okrese obsahovala veškeré potřebné vybavení pro výrobu takového množství pervitinu, že by se jeho hodnota pohybovala v řádech několika set tisíců korun. Šestatřicetiletý muž si ostatně podle policistů přišel výrobou a distribucí pervitinu k částce okolo 250 000 Kč a to za pouhé tři měsíce, během nichž probíhala akce "BANDOG". Policie nám kvůli probíhajícímu vyšetřování nemohla sdělit další podrobnosti ohledně lokality, v níž varnu objevili, ani jméno obce, ve které zadrželi podezřelého.

Zadržený je sám uživatelem drog a své výrobky distribuoval v okrese Kladno i několika přilehlých okresech. Od včerejšího odpoledne je ve vazební věznici v Praze a hrozí mu trest odnětí svobody ve výši 10 let. Kriminalisté v tuto chvíli vyšetřují další osoby, které mohly spolupracovat v trestné činnosti s obviněným.