Zloděj, který chtěl posilovat, a křičící důchodkyně

Na vykradení fitcentra lupič možná dále vydělá.
  |  

Babička pomohla dopadnout dva chňapky. U vloupání do posilovny policisté stále hlásí „pachatel neznámý“.

Permanentky se vypařily

Kladenským policistům se minulý čtvrtek rozezněl telefon povolávající strážníky do místního fitcentra. V přízemní budově v Sítné ulici noc předtím řádil zloděj. „Neznámý pachatel odtud odcizil notebook, mobilní telefon, finanční hotovost, a deset kusů permanentek na vstup do fitcentra,“ uvedla policejní mluvčí Jana Steinerová.

Fanouškovi posilování se povedl lup, kterým způsobil majitelům fitcentra škodu ve výši 11 200 Kč. Zajímalo by nás, zda hodlá na permanentkách dále vydělávat nebo se strážníkům po půl roce identifikuje vypracovaným tělem.

Na stařenku si nepřišli

81letá žena přistihla lapky přímo při činu, když se násilím vloupali do jejího domu v ulici Veleslavínova v Kladně a ihned pásli po špercích. Čiperná důchodkyně se přítomností dvou o generaci mladších mužů nenechala zastrašit. Nejprve je svým křikem vypudila z domu a následně volala policii.

Strážníkům trvalo jejich dopadení zhruba patnáct minut, ačkoliv mezi krádeží a oznámením uběhlo několik hodin. 26letého a 34letého muže policie zadržela v ulici Šultysova. V neprůhledném sáčku si nesli velké množství bižuterie, které ráno nakradli.

Babičce sice způsobili škodu pouhých 1 300 korun, za trestné činy krádeže a porušování domovní svobody jim však hrozí trest odnětí svobody až ve výši tří let.

Jak byste se zachovali, kdybyste ve svém bytě načapali zloděje?