Nový úvalský podchod neprošel zatěžkávací zkouškou, zřejmě se opět uzavře

Takto vypadal podchod po pár dnech deště...
  |  

Není to tak dávno, co se v Úvalech chlubili otevřením nového podchodu pod nádražím. Bohužel se ukázálo, že stačí trochu více deště a podchod je již nefunkční. A jak to vypadá, podchod se bude krátce po otevření zase zavírat.

Podchod neizoluje stejně jako v Klánovicích

Podchod pod závorami se stal v pondělí ráno prakticky neprůchozí. Chodce zde totiž nepříjemně zaskočila zhruba pěticentimetrová výška vody. Jak se ukázalo, nově vybudovaný podchod nedokázal zabránit průsakům vody a první delší déšť ho prověřil. Opakuje se tak stejná situace, která nastala již dříve v Klánovicích, a to přes to, že stavitel slíbil, že si dá tentokrát pozor.

 

Podchod se opět uzavře

Jak to tak vypadá, podchod se budu opravovat a znovu se uzavře: "Další komplikací, která nás v současné době trápí, je nedokonalá těsnost izolací v podchodu u přejezdu a nutnost vyřešit v krátké době zvýšený průsak vody do tubusu. V této chvíli probíhají jednání mezi investorem, projektantem a zhotovitelem podchodu ohledně optimálního postupu oprav. Nemůžu vyloučit ani krátkodobé uzavření podchodu z důvodu provedení nezbytných úprav, o kterém budete případně včas informování prostřednictvím komunikačních kanálů Města," uvedl Tomáš John, ředitel stavby. Situaci pro vás budeme nadále sledovat.

 

O tom, jak se opravuje úvalské nádražíjsme psali již několikrát. Přečíst jste si mohli, jak se otevíral podchod pod závorami, nebo jak se zde nedávno otevíral podchod vedoucí na nástupiště, či o tom, že přejezd je otevřen jen 40 minut v hodině.