Kornavirus se odrazí v produkci vína. Na sv. Martina ho bude méně

Vinaři neprožívají lehké časy, zřejmě bude ještě hůř
26.10.2020 - 14:00  

Kutnohorští vinaři připraví na letošní svátek svatého Martina méně mladého vína. Důvodem je pandemie koronaviru, kvůli níž není možné pořádat tradiční hromadné akce. Celkově byla letos úroda vína slabší než v minulých letech, řekl jednatel společnosti Vinné sklepy Kutná Hora Lukáš Rudolfský.

„Žádné akce letos asi nebudou, ale i tak připravujeme mladá vína. Budou se vydávat v prodejně, aby si je každý mohl ochutnat doma,“ uvedl Rudolfský. Společnost uvede na trh kolem 2 000 lahví mladých vín, obvykle jich bývá třikrát více. Důvodem je nejistý odbyt vzhledem k pandemii a omezením, která s ní souvisejí.

Vinaři kvůli koronaviru letos ani nezvali veřejnost na sběr uzrálého vína z nejznámějšího kutnohorského vinohradu pod chrámem svaté Barbory. V jiných letech se zájemci mohli do sklizně zapojit, navazovalo se tím na dávnou tradici, kdy se nosily hrozny v putnách do lisovny v Jezuitské koleji.

V květnu přišli o polovinu úrody

Vinné sklepy Kutná Hora hospodaří na 54,5 hektaru viničních ploch, letos sklidily 50 tun hroznů. V jiných letech byla sklizeň i pětkrát vyšší. Výnosy se letos snížily kvůli chladnému a deštivému počasí v červnu. Podle Rudolfského spadlo velké množství srážek, které poznamenalo kvetení révy. „Už v tom květu jsme přišli o padesát procent úrody. Počasí nám v letošním roce zkrátka moc nepřálo, takže sklizeň je o mnoho nižší,“ vysvětlil Rudolfský. Kvalita hroznů je podle něj průměrná.

Nejstarší záznam o vinařství v okolí Kutné Hory je v Kosmově kronice z roku 1101. Vinice tam zakládali především představitelé klášterů. V 17. století, po bitvě na Bílé hoře a po třicetileté válce ale vinohrady zpustly a pomalu zanikly.

Obnovovat se začaly v roce 1977. Na středně těžkých kamenito-písčitých půdách se nejlépe daří odrůdám Tramín červený, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Chardonnay, Rulandské modré a Svatovavřinecké. Rodinná firma Vinné sklepy Kutná Hora se zde vinařstvím zabývá od roku 2002.

KAM DÁL: Vůni svařáku si zamilujete a nemusí vás bolet hlava. Základem je správné víno a koření.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru