Hned několik utonulých za prodloužený víkend, na jezeru Lhota se pátrá po muži

U jezera Lhota se pátrá po utonulém muži
06.07.2015 - 14:38   |  

Jezero Lhota je vyhledávané místo, kam se chodí lidé koupat. Jezero obklopuje les a písčité pláže, jde zkrátka o ideální místo. Od soboty 4. 7. zde však pátrají po muži, který zde zmizel. Zmizení nahlásila jeho dcera, 

Ta se byla koupat s ním, na dece usnula a od té doby o svém dvašedesátiletém otci neví. Zalarmovala tedy záchranáře, kteří muže hledají také v jezeře, neboť existuje velmi vážné podezření, že se muž utopil. Návštěvníkům jezera však tato skutečnost nevadí a koupou se nerušeně dále. O dalším vývoji událostí vás budeme okamžitě informovat. 

Prodloužený víkend a mimořádně teplé počasí si vyžádalo hned několik lidí, kteří utonuli, v některých případech hrál roli alkohol, jindy přecenění vlastních plaveckých schopností. Muž utonul v pískovně Malvíny u Čelákovic. Zde pátralo po plavci několik desítek hasičů, muže našli po dvou hodinách bez známek života. V pátek se pak utopila žena v Křeneckém jezeře, která chtěla přeplavat na druhou stranu a neodhadla své síly. Záchranka přivolali svědci události až poté, co ženu našli mrtvou. Tentýž den se topil muž ve Velkém Oseku v rybníku. Z rybníka byl vytažen a zachráněn. Dále se utopil muž na přehradě Džbán.

Záchranáři varují ke zvýšené opatrnosti. Dobře zvažte své možnosti, neustále dohlížejte na své děti a nepijte u vody alkohol! 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru