Rychlík srazil v tunelech u "Dvořákovky" mladou ženu

Neštěstí se stalo v ranních hodinách
  |  

V pátek 4. září 2015 před osmou hodinou ráno vyjely složky IZS k případu úmrtí mezi Nelahozevsí a městem Kralupy nad Vltavou. Vlaková doprava musela být zcela pozastavena.

Na místo vyjely jednotky HZS z Kralup nad Vltavou a Mělníka, Hasičský záchranný sbor SŽDC Kralupy nad Vltavou, Policie ČR, Služba kriminální policie a vyšetřování Mělník a také záchranná služba ASČR Kralupy s lékařem.

Terén Dvořákovy stezky, vedle které tunely jsou, je špatně dostupný pro techniku i pro záchrannou službu, protože podél ní teče řeka Vltava a lemuje ji sráz a pískovcové skály.

Technika se na Dvořákovu stezku nedostane

Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová uvedla, že se jedná o mladou ženu, která skočila pod vlak a její zranění byla neslučitelná se životem. Delší dobu také trvalo, než se našlo přesné místo nehody.

Žena se sebevražednými sklony byla sražena rychlíkem R 675 Říp, který jel vysokou rychlostí, po půl osmé na 1. trakční koleji. „Strojvedoucí již nemohl střetu zabránit," uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Železniční doprava byla na několik hodin oboustranně zastavena. Zavedena byla náhradní autobusová doprava. 

Vlaky začaly jezdit nejprve na jedné koleji, a to v minimální rychlosti a s houkáním. Před jedenáctou hodinou vlaky znovu začaly jezdit po obou kolejích.

„Z vlaku bylo na vlastní žádost evakuováno kolem 70 lidí," řekl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík. Někteří cestující ve zpožděném rychlíku zůstali. Evakuovaní pěšky zamířili na nejbližší železniční stanici v Kralupech nad Vltavou.

Podobných neštěstí se tu stalo již víc. Například před necelým rokem, 11. září 2014, si na stejném místě vzala život 35letá žena. Také skočila pod rychlík.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru