Letňanské letiště je u nás jediné, které leží u metra! Vypravit se sem můžete i mimo letecký den

Nedávno se na letišti konala soutěž Letňanský kufr v navigování
  |  

Na letňanském letišti se nedávno uskutečnil pestrý program, který představil nové i historické stroje a nabídl také pestrý pozemní program. Užít si zde můžete ale i v čase, kdy se oficiální akce nekoná. 

Přijďte se podívat na letadla...

Na letišti můžete vyzkoušet buď offroadovou dráhu, anebo vyhlídkové lety, či se třeba podívat na výstavu o historii letiště: "Letiště je využíváno také pro kulturní akce, především pro open air koncerty. Hangáry nabízejí zajímavý prostor pro komornější akce či eventy. V areálu se nachází také offroad dráha, kde je možné vyzkoušet řidičské schopnosti v terénu. V těsné blízkosti letiště se nachází občerstvení Letecká vyhlídka – jak už sám název napovídá, nabízí atraktivní výhled na letištní plochu a startující i přistávající letadla," doozvěděli jsme se od Richarda Adamce z letňanského letiště. Vidět zde můžete nejrůznější stroje: "Letiště Praha Letňany slouží pro letouny do 6000 kg, helikoptéry do 15000 kg, ultralehká letadla s maximální vzletovou hmotností 450 kg, kluzáky, motorové kluzáky, volné balony a vzducholodě." 

 

Letiště u metra

Letiště je u nás unikátní: "Letiště Praha Letňany je veřejné vnitrostátní a neveřejné mezinárodní letiště s osvědčením k poskytování letové informační služby AFIS. Nabízí dvě travnaté přistávací a vzletové dráhy. V rámci České republiky je unikátní tím, že leží v těsné blízkosti stanice metra. Díky tomu a strategické poloze 9 kilometrů od centra města je perfektní vstupní branou do hlavního města pro letadla všeobecného letectví," sdělil nám Richard Adamec z letňanského letiště. 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru