Majitel malé zoo: Vůbec nechápu, proč musím mít zavřenou i venkovní část

Celkový měsíční provoz zoo vyjde na více než 600 000 korun
Ilustrační foto: Pixabay
Celkový měsíční provoz zoo vyjde na více než 600 000 korun

Majitelé zoo v Zájezdu na Kladensku nechápou, proč musí zoopark a především jeho venkovní části opět zavřít. Dosavadní uzavření jim způsobila ztrátu dva miliony korun. Provoz venkovních expozic by měl za zpřísněných hygienických podmínek zůstat zachován, jde o aktivitu srovnatelnou s procházkou v parku. Alespoň si to myslí ředitel zooparku Jiří Marek.

reklama

Letos už musela zoo zavřít dvakrát, v pátek musí podle vládního nařízení zavřít brány pro návštěvníky potřetí a není jasné, kdy bude moci opět otevřít. „Když jste závislí na příjmech ze vstupného a někdo vám na více než tři měsíce z roku zakáže vydělávat na provoz, dostáváte se na hranici likvidace,“ řekl Marek.

O zvířata se samozřejmě starají dále

Při uzavření zoo nelze náklady omezit, ošetřovatelé se stále musí denně o zvířata starat a krmit je. Celkový měsíční provoz zoo vyjde na více než 600 000 korun. Zoo je tak závislá na sponzorských darech a nákupu poukazů, které návštěvníci uplatní po otevření zoo.

Zoopark Zájezd je menší soukromá zoo několik kilometrů za Prahou. Chová přes 100 druhů zvířat, od hmyzu až po primáty. Je v něm největší veřejně přístupná druhová kolekce chameleonů na světě. Věnuje se také vzdělávání veřejnosti.

KAM DÁL: Bolesti v bederní části zad mohou být nepříjemné, můžeme jim ale ulevit.

reklama
#zoo #zvířata #koronavirus #vláda #chaos #opatření proti pandemii

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.