Výsledek nepozornosti cyklistů: Čtyři ukradená kola. Škoda více než 100 000

Pokud se vzdálíte na delší čas od zaparkovaného kola, máte poměrně vysokou pravděpodobnost, že ho po svém návratu již nenajdete.
  |  

Zloději řádili u lomu Velká Amerika i v obci Mezouň na Berounsku.

O krádežích aut jsme vás během léta informovali opakovaně. Kola představují pro zloděje ještě snazší kořist a škoda může být rovněž vysoká. Zloději na obou místech, kde kradli, způsobili pokaždé škodu vyšší než 50 tisíc korun.

Bez dozoru u lesa

Dva cyklisté se vypravili na víkendový výlet k lomu Velká Amerika v krajinné oblasti Mořina (kterou jsme jako místo, kam se musíte podívat, rovněž doporučovali), vraceli se však již bez svých kol. Ta připevnili ke kovovému zábradlí v zadní části lomu u lesa.

Ačkoliv kola nenechali jen tak bez dozoru a použili zámek, zloději stačila jejich zhruba tříhodinová nepřítomnost. Ke krádeži v neděli 9.8. došlo mezi třetí a šestou hodinou odpolední. Celkovou škodu kol značky Cube a Merida policisté vyčíslili na 51 878 korun.

Neuzamčená garáž

Majitelé jízdních kol v obci Mezouň si nyní také mohou rvát vlasy za svou neopatrnost. Kola sice uschovali do garáže, kterou však nechali přes noc nezamčenou.

Lupič tak minulý pátek někdy mezi 22:00 a 3:00 otevřel západku zadních vrátek pozemku a poté již pohodlně vstoupil do odemčené garáže. Odcizením kol značky Scott a Pells způsobil škodu ve výši 56 500 korun.

Policisté občany nabádají, aby svá kola nenechávali nikde bez dozoru. V případě kol výrazně nepomůže ani zabezpečení v podobě zámku či řetězu. Jeho překonání představuje pro zloděje otázku několika minut.