Žena byla na ulici ubodána třemi muži, jedním z nich byl její bratr. Prý zneuctila rodinu, důvod vraždy je šílený

V dnešní době je vražda ze cti nejčastěji praktikována lidmi vyznávajícími hinduismus a islám
 

Za bílého dne na rušné ulici při cestě z práce na ni zaútočili tři muži s noži a šátky přes obličeje a mladou ženu ubodali. Dva z nich jsou stále na útěku. Smrt Nourzan Al-Shammari přímo v centru Bagdádu měla přitom naprosto šílený důvod - odmítla se totiž provdat v rámci domluveného sňatku, uvádí web Daily Star.

Smrt ženy po celém Iráku vyvolala vlnu nevole. Některé záběry z ohavného činu, které zveřejnilo bagdádské ředitelství pro boj se zločinem, se totiž dostaly na sociální sítě.

Policie zatkla jejího bratra, který měl být jedním z trojice útočníků a ke všemu už se přiznal. Podle Alsumaria News of Iraq se mu nelíbilo, že Nourzan odmítnutím svatby zneuctila celou rodinu, a musel tedy vykonat tzv. vraždu kvůli cti.

Nebylo by to první manželství

Podle místních zpráv nemělo jít o první manželství mladé ženy. Jednomu domluvenému už se měla podvolit proti své vůli ve třinácti letech. Oba sňatky jí domluvila rodina, aniž by se jí ptala na názor.

 

Poté, co se s prvním manželem rozvedla, její strýc se ji měl pokusit přimět, aby si vzala jeho syna, tedy svého bratrance. Nebohá žena tak už zřejmě dobře věděla, do čeho půjde. Tentokrát se rozhodla vzepřít, což ji stálo život.

 

Dlouho se necítila bezpečně

„Po pachatelích intenzivně pátráme, některé policisty jsme stáhli z jiné práce. Viníky jistě brzy dopadneme,“ potvrdil ředitel odboru pro vztahy a informace iráckého ministerstva vnitra generálmajor Saad Maan.

Podle místních médiích je zřejmé, že ženě, která pracovala v cukrárně, bylo mnohokrát vyhrožováno. Přesto své rozhodnutí měnit nechtěla. Někteří její příbuzní však potvrdili, že na sociálních sítích sdílela příspěvky o tom, že se necítí v bezpečí.

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Boháče střelila přítelkyně ve spánku do hlavy, pak zbraň obrátila proti sobě. Důvody zaskočily i zkušené policisty.