Nestíháte jet na Oktoberfest do Mnichova? Vyzkoušejte ten v Mnichovicích!

Kvůli Oktoberfestu nemusíte do Mnichova, stačí dorazit do Mnichovic!
  |  

Ač konec září nahrává spéíše vinobraním, v sobotu a neděli 26. a 27. září se v Mnichovicích na Šibeničním vrchu sejdou milovníci piva. Koná se zde totiž pravý a nefalšovaný Mnichovický Oktoberfest! 

Mnichovický Oktoberfest - za mnohem méně peněz hodně muziky

Mnichovický Oktoberfest se letos koná již podesáté. Opět se jeho dějištěm stane Šibeniční vrch, kde se postaví stany, pro Oktoberfest tak typické. Pít se bude pochopitelně hlavně pivo, letos mají návštěvníci na výběr Plzeň, Kozla, ale také pravý "oktoberfestský" bavorský Paulaner Original Oktoberfest Weizenbier, a dále na přání účastníků minulých ročníků, zřejmě nejoblíbenější tuzemský kvasnicový ležák Primátor Weizenbier. Oktoberfest začíná v sobotu v poledne, kdy se roztočí první piva. V 17 hodin přivítá účastníky starostka Petra Pecková, ještě před tím se rozezní hudba a lidé mohou popíjet a veselit se. V  sobotu se bude soutěžit v pití piva. Na rozdíl od mnichovského Oktoberfestu, na kterém stojí jeden tuplák minimálně 10 euro, na tom mnichovickém za tuplák stejného piva zaplatíte jen 120 korun.

Na Oktoberfest nemusíte nutně v dirndlu a kožených kalhotách!

 

Žába je i pípa

Každý stan bude mít svou vlastní pípu, navíc letos se zde bude točit i ze "super pípy" žába: "Jde o kruhový bar, který umožňuje točit piva na více místech najednou, takže by se neměly tvořit fronty," řekla našemu serveru provozní restaurace na Šibeničním vrchu. Oktoberfest zakončí v neděli večer tombola.

Byli jste někdy na Oktoberfestu?

 

Více o pivu si můžete přečíst v tomto článku.

Oktoberfest je největší pivní festival na světě. Koná se na památku svatby o prince Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildeburgskou, která se konala v roce 1810  korunní. Z radosti princ a celý dvůr pozvali celé město na oslavu, která se konala 12. až 17. října a byla zakončena koňským dostihem. V dalších letech se slavnosti opakovaly. Byly postupně prodlouženy a posunuty na září. Přesunutí termínu konání do září, bylo provedeno zejména kvůli lepšímu počasí. Historicky je však dáno, že Oktoberfest končí o prvním říjnovém víkendu. Letos se koná od 19. září do 4. října.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru