Nábřeží v Holešovicích dostane novou tvář. Ošklivé místo se stane místem odpočinku

Jde o nábřeží až k Libeňskému mostu
13.10.2019 - 15:30  

Radnice Prahy 7 přebuduje nábřeží od holešovické tržnice k Libeňskému mostu. Vzniknou zde místa pro rekreaci a budou tu moci jezdit bruslaři či cyklisté. Vše potvrdila místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě). Záměr má vydané územní rozhodnutí, hotov je rovněž projekt. Kdy přesně rekonstrukce nábřeží začne, zatím městská část nerozhodla. V budoucnu by se měli lidé dostat i dál za Libeňský most až k nyní budovanému parku U vody.

"Slibujeme si od toho, že pro obyvatele posílíme možnost rekreace a vznikne zde zelený pás," řekla Burgerová.

Na nábřeží bude několik typů povrchů a budou tu jak kamenné plochy, tak místa pro odpočinek. Lidé se budou moci posadit například na dlouhých schodech k řece, které tu vzniknou. Dále od řeky bude také asfaltová cesta pro cyklisty nebo bruslaře. Cesty pro pěší a cyklisty budou odděleny. "Při řešení uspořádání jsme chtěli, aby byli odděleni a předešli jsme tak střetům," řekla Burgerová.

Bez stavby

Restaurace či stánky na nábřeží nebudou, jedinou výjimkou bude zahradní restaurace u drtírny. "Jedná se o aktivní záplavové území, takže tu žádné stavby nemohou vznikat," řekla místostarostka.

Od Libeňského mostu by měla cesta pokračovat dále po proudu na takzvanou kosu. Z ní bude vybudována lávka pro pěší a cyklisty a ti se tak dostanou až do nyní budovaného parku U Vody na severu Holešovic.

Kdy přesně bude úprava břehu hotova, zatím není jasné, radnice teď čeká na vydání několika nezbytných dokumentů včetně stavebního povolení. Územní rozhodnutí i projekt jsou hotovy. "Rádi bychom začali co nejdříve," řekla Burgerová. Náklady teprve budou vyčísleny a radnice bude o financování jednat s magistrátem.