Demonstranti na Václaváku mají konečně pocit, že je má někdo rád. Přitom jsou jen nástrojem kolaborantů

Demonstrace
Foto: Profimedia.cz
Demonstrace
komentář

Česká republika na 1. místě. To je heslo demonstrace, kterou po téměř čtyřech týdnech svolali na Václavské náměstí v Praze Jiří Havel a Ladislav Vrábel. Druhý jmenovaný je velmi vykutálený ptáček s pestrou minulostí a ještě zajímavější přítomností. Přesto za ním jdou tisíce vyděšených lidí.

reklama

Organizátoři demonstrací na minulé akci slibovali, že pokud vláda Petra Fialy nesplní jejich požadavky, začnou nátlakové akce. Nestalo se. Potřeba dalšího dostaveníčka na Václaváku je přitom pochopitelná. Dezinformace a postoje, ze kterých se chce uvážlivým Čechům zvracet, snad ani není možné šířit jinde než mezi "svými". 

Demonstrantů je jednomu vlastně líto. Pravděpodobně si neuvědomují, že šíří hlouposti a nahrávají do karet filutům, kteří z nich stejně chtějí vyždímat to málo, co jim ještě zbylo. Možná snad někteří účastníci alespoň na chvíli získají pocit, že jsou důležití a někdo je potřebuje. Ale kdo? Zajímají se o to vůbec?

Dluží miliony, chce k Rusku

Podle informací zveřejněných na oficiálních stránkách akce svolal demonstraci Ladislav Vrábel. Ten na svém facebookovém profilu před pár dny oslavoval možné připojení Doněcka a Luhanska k Rusku a oháněl se tím, že si to přeje 97 % obyvatel. Tenhle chlapík navíc podle informací Aktuálně.cz dluží tři miliony korun a je v insolvenci. Server tvrdí, že po předcházející demonstraci musel policii vysvětlovat, kam se poděly peníze, které mu jako podporu zmíněné akci poslali příznivci.

A aby toho nebylo málo, podle týdeníku Hrot se nedávno prezentoval ve vysílání srbské odnože televize Sputnik, která šíří propagandistické bludy Putinova režimu. V tomto médiu přímo vyzval, aby se Česká republika více orientovala na Rusko. Podle něj je to nutné, aby si země zajistila levný plyn, požaduje také vojenskou neutralitu.

Neuvědomují si, za koho kopou

Organizátoři demonstrací jsou napojeni na Rusko, to našemu webu potvrdil i politolog Jan Charvát. „Část lidí na Václaváku si nejspíš vůbec neuvědomilo, kdo stojí na pódiu a kdo akci organizuje,“ doplnil odborník. Faktem je, že vláda Petra Fialy nasekala spoustu chyb, jen těžko zvládá komunikaci, nedokáže věci vysvětlovat tak, aby je pochopili úplně všichni. 

To ale neznamená, že by se měla podřizovat několika dezolátům a pouličním křiklounům. Protože zdaleka ne všechny na Václaváku lze takto nazývat, a už vůbec ne zrádci či kolaboranty. Na druhou stranu jsou dospělí a mají volební právo, tak je třeba k nim přistoupit. Ne je stále omlouvat a chodit kolem nich po špičkách.

Vždyť i Nšo-či zraněnému Old Shatterhandovi v díle Karla Maye říkala: „Kdo nezabrání křivdě, je stejně vinen jako ten, kdo ji spáchal. To je zákon Apačů.“ Kdo je dnes na Václaváku, slouží zlu, bohužel. Apačové by je bez milosti umučili u kůlů.

KAM DÁL: Okamura je na koni, do sedla ho vyšvihl chybující Babiš. Být volby za dva měsíce, měli bychom ještě větší problém.

reklama
#politika #Ladislav Vrábel #komentář #demonstrace #Václavák #vláda #názory

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.