Nominujte nejkrásnější kompost!

Soutěž má podpořit myšlenku kompostování jako součást moderního životnímu stylu. Ukážeme vám některé kandidáty z regionu. 

20.10.2015 - 15:51  
Jitka Švecová, Hlásná Třebaň
Zobrazit fotogalerii (4)

Všichni majitelé kompostů se mohou do 30. 11. 2015 přihlásit do soutěže Miss Kompost na stránkách www.kompostuj.cz. Získají šanci vyhrát hodnotné ceny a zapsat se do galerie kompostů.

Kompostujme všichni!

"Směsný odpad obsahuje na 48 % biomateriálu, který lze přeměnit na kvalitní kompost s vysokým obsahem humusu. Začněme v domácnostech, ve firmách či ve školách třídit a sbírat biomateriál. Začněme jej kompostovat a navracet do půdy. Využití najde i na balkonech, terasách nebo střechách, které pomůže ozelenit a poskytne tak příjemně vlahý prostor pro život," vyzývají organizátoři ze sdružení Ekodomov.

Kompostem za záchranu planety

Organizátoři soutěže se hlásí k Mezinárodnímu roku půd, kterým letošek vyhlásila Organizace spojených národů. Navracení biomateriálu přírodě pomáhá domáctnosti i celé planetě. Kompostování dodává půdě živiny, předchází erozi, suchu i povodním, zmírňuje dopady klimatických změn.

 

Co děláte s bioodpadem?

 

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.