Ta nejlepší jablka ochutnáte na Festivalu řemesel ve Stránčicích

V areálu minigolfu ve Stránčicích můžete ochutnat jablka a podívat se na ukázky řemesel
  |  

V sobotu 3.října ožije areál minigolfu ve Stránčicích Festivalem řemesel a jablečnými slavnostmi. Kromě skvělých jablek od místních sadařů můžete ochutnat ten nejlepší  zákusek z jablek. 

Ve znamení jablek

Stránčice uspořádají již několikátý ročník jablečných slavností, na kterých se pochlubí místní sadaři svými výpěstky, takže návštěvnici sami poznají, že česká jablka jsou kvalitní a chutná a není třeba sahat po těch, která jsou dovážená stovky kilometrů. Konat se bude také tradičně soutěž o ten nejlepší zákusek připravený z jablek, loni se přihlásilo 34 účastníků. Degustovat zákusky budou návštěvníci akce, kteří také připravené moučníky zhodnotí a vyberou vítěze. Není třeba dodávat, že o tuto soutěž bývá opravdu velký zájem. 

 

Akce i pro děti

Na své si přijdou i děti, které se mohou zúčastnit různých dílen a skvěle se tak zabavit. Představí se také výrobci a řemeslníci. Stánek si zde rozbalí také Celostátní síť pro venkov, lidé se zde mohou seznámit s dotačními možnostmi Programu rozvoje venkova. Návštěvníci se mohou také poveselit při hudebním a tanečním programu. Akce se koná od 11 do 17 hodin. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru