Propad a nejistota v dopravě. Středočeští dopravci kvůli uzavření škol omezují spoje

Spoje MHD jsou i kvůli uzavření základních škol omezovány
 

Středočeští dopravci omezují spoje kvůli celkovému poklesu počtu cestujících, na kterém má značný podíl i nynější uzavření škol. Výrazně se propadly tržby, řekl mluvčí soukromé dopravní firmy Okresní autobusová doprava Kolín Miroslav Slaný.

V největším středočeském městě Kladně bude podle dopravce ČSAD MHD Kladno od pondělí zaveden na některých linkách provoz podle víkendového jízdního řádu. V Mladé Boleslavi se už jezdí podle prázdninového řádu.

Omezení v centru Kladna

Změna provozu v Kladně se týká především spojů vedoucích přes centrum města. „Linky 608 až 616 zůstanou zachovány v plném rozsahu. Tyto linky zajišťují obsluhu okrajových částí města a průmyslových oblastí, kde jiná varianta dopravy není,“ uvedl za ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Prázdninový provoz v Mladé Boleslavi

Od dnešního dne také nejezdí školní spoje městské hromadné dopravy v Mladé Boleslavi. Autobusy budou jezdit podle prázdninového provozu. Opatření bude prozatím platit do 2. listopadu. Podle mluvčí radnice Šárky Charouskové město zatím neplánuje zastavit provoz městských autobusů, jako tomu bylo během první vlny epidemie koronaviru na jaře.

Propad a nejistota

V Kolíně klesl počet cestujících oproti normálnímu stavu, ve srovnání se začátkem září, už v souvislosti s dřívějším uzavřením středních a vysokých škol. „Ode dneška s uzavřením základních škol nastane opravdu výrazný propad tržeb a počtu cestujících,“ uvedl mluvčí firmy OAD Slaný. Po prázdninách například na lince z Kolína do Kutné Hory dopravce na školní spoje nasazoval i posilové autobusy, ale nyní podle Slaného přichází dramatický propad a nejistota.

KAM DÁL: Dcera prostitutky a hazardního hráče hrdinkou Divokého západu. Calamity Jane ale měla i další tajemství.

 


Hobby