Reportérka tvrdila, že pomáhala po povodních. Ve skutečnosti se před vysíláním jen zamazala bahnem

Reportérka svým blátivým podvodem porušila novinářské principy a byla okamžitě propuštěna
 

Německá televizní reportérka Susanna Ohlenová dostala padáka. Byla přistižena, jak se těsně před reportáží zamazává bahnem. Pomocí skvrn od bahna se totiž snažila předstírat, že pomáhala v povodněmi zdevastovaném městě. K její smůle zachytil jeden z přihlížejících celý její blátivý podvod na video.

Susanna Ohlenová (39) se zablátila a předstírala, že pomohla s odklízením sutin v německém městě Bad Munstereifel, které bylo povodněmi naprosto zdevastováno. Silné povodně vzaly v Německu celkem 128 životů.

Reportérka "přidala ruku k dílu"

Něměcký zpravodajský server RTL.de poté zveřejnil článek s názvem Úklid po povodních: moderátorka podala pomocnou ruku v Bad Munstereifel, ve kterém se objevila právě Ohlenová.

Pravda vyšla najevo poté, co jeden z diváků zveřejnil video, jak se Ohlenová těsně před reportáží maskuje tak, aby vypadala, že celý den odklízela sutiny.

Zpravodajský kanál poté zveřejnil následující prohlášení: „Přístup naší reportérky jasně odporuje novinářským principům a našim vlastním standardům. Ihned poté, co jsme se o tom dozvěděli, jsme reportérku propustili.“

Inkriminující záběry Susannu ukazují, jak se v modré košili, klobouku a botách ohýbá a sbírá trochu bahna. To si poté rozmazává na oblečení, zatímco je obklopena troskami domů. Na videu se poté k zemi sklání podruhé a bahno si rozmazává i po obličeji.

Ohlenová pracovala v RTL od roku 2008. Mimo jiné také prezentovala zprávy ve zpravodajském pořadu Guten Morgen Deutschland News.

Povodně

K povodním došlo poté, co minulý týden silné deště zasáhly Belgii, Nizozemsko, Německo a Francii. Vyžádaly si nejméně 196 životů, nejvíce právě v Německu. Očekává se, že v Belgii způsobily škody za miliardy eur.

V západoněmeckém Porýní překročil počet zaznamenaných úmrtí 110 a policie se obává, že číslo může ještě stoupat. V sousedním Severním Porýní-Vestfálsku bylo potvrzeno 46 mrtvých, včetně čtyř hasičů. Belgie potvrdila 31 obětí povodní.

Zoufalí příbuzní během víkendu zveřejňovali fotografie pohřešovaných blízkých, zatímco hladina vody postupně klesala a šance na jejich nalezení se vytrácela.

Zdroje: Daily mail, N4news official

KAM DÁL: Přijde studená fronta: Meteoroložka prozradila, kdy bude krásné letní počasí a kdy se naopak ochladí.