Dejvické divadlo bude hrát na Lesních slavnostech v Řevnicích

Divácky úspěšná hra Ucpanej systém se v Lesním divadle bude hrát hned dvakrát.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Jedná se o jedinou příležitost vidět inscenace oblíbeného pražského divadla během prázdninové přestávky.

Dejvické divadlo vyhlásilo podobně jako všechna ostatní divadla herecké prázdniny. Na konci srpna si však soubor vyhradil čtyři večery, které věnuje představením v Řevnicích. Všechny hry se odehrají v neobvyklém prostředí Lesného divadla pod širým nebem. 

Trojan, Krobot i Melíšková

V Řevnicích tak vystoupí známé hvězdy české divadelní i filmové scény. Diváci se mohou těšit například na matadory dejvického divadla, jakými jsou Ivan Trojan nebo Miroslav Krobot. Z oblíbených herců na Lesní slavnosti zavítají rovněž Klára Melíšková i David Novotný.

Slavnosti odstartují v úterý 25.8. premiérou Racka z pera A.P. Čechova. V této hře účinkují všichni výše zmínění herci. Racek si v Řevnicích odbude svou „lesní premiéru“.

Po Rackovi zahraje soubor Dejvického divadla Ucpanej systém. Hra slavila v minulých letech takový divácký úspěch, že ji Lesní divadlo uvede hned ve dvou večerech po sobě.

Celou akci zakončí v pátek 30.8. představení Dabing Street. Tento divadelní kus se Řevnicím rovněž představí poprvé. Dejvické divadlo hru uvádí jako „téměř komedii“ o lidech, kterým se nepovedlo udržet prosperující dabingové studio.

Lesní divadlo, divadlo pod širým nebem

  • přírodní divadelní amfiteátr, který se nachází v lese nad centrem Řevnic
  • kapacita divadla cca 700 diváků
  • přístup k divadlu je po lesní turistické trase
  • hlediště je sestaveno z dřevěných lavic, místa k sezení nejsou číslovaná, sezení je volné
  • hlediště není zastřešené

Minulé ročníky byly pestřejší

Pro Dejvické divadlo nepředstavuje série večerů v Řevnicích žádnou výjimku. Do Lesního divadla se soubor vrací již pojedenácté. Samotné Dejvické divadlo ostatně ve spolupráci Lesním divadlem v Řevnicích a MMC Praha stálo u zrodu letní akce v roce 2004.

Slavnosti tehdy započaly skromně, když Dejvické divadlo v prostorách přírodního amfiteátru sehrálo Bratry Karamazovy. Následující ročník již přinesl hned tři představení, v roce 2007 se připojil rovněž Činoherní klub Praha s hrou Sex noci svatojánské.

Všechny další slavnosti poté probíhaly za účasti i jiných divadel než zakladatelského Dejvického. Během let se tak na lesní scéně vystřídala například divadla Husa na provázku nebo Divadlo na Jezerce. Zapojilo se rovněž Divadlo Studna s představeními zaměřenými na dětskou část publika. Dvakrát slavnosti uvedly netradičního hosta, jakým byl Pražský komorní balet Pavla Šmoka.

Letošní ročník, na nějž přijede opět pouze Dejvické divadlo tak oproti předchozím letům působí trochu jako chudý příbuzný.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru