Na hru Dejvického divadla se spíš dostanete v Řevnicích než v Praze

Vyprodáno. Obvyklý obrázek Lesního divadla.
  |  

Festival Lesních slavností v Řevnicích vypukne již zítra. Na soubor z Dejvic přitom přijedou i Pražáci.

„Na Lesní slavnosti jezdí i diváci z Prahy, protože je odtamtud dobré spojení. Dále například návštěvníci z Chomutova nebo Mostu,“ sdělila ČtiDoma jednatelka agentury MMC Praha s.r.o. Ivana Topičová, jejíž společnost řevnický festival organizuje již od jeho založení.

Kapacita je velká, ale musíte být rychlí

„Lesní divadlo má kapacitu 700 diváků, takže se na hru dostanou snáze než přímo v Dejvickém divadle,“ pokračuje. Počet míst v Lesním divadle převyšuje hlediště toho Dejvického hned několikanásobně. Na domácí scéně hraje soubor Dejvického divadla obvykle pro 141 diváků.

Oblibu pražského souboru však potvrzují další slova pořadatelky. „Předprodej jsme spustili 15. dubna a během jednoho dne jsme měli vyprodáno,“ říká Topičová. Diváci se opět sjedou ze všech koutů republiky.

 

Více o tom, co se bude letos hrát a o samotném lesním divadle, si přečtěte zde.

 

Proč je letos v Řevnicích méně divadel?

Divadlo v lese mělo skromné začátky, když v roce 2005 přijeli herci z Dejvického divadla pouze s jedinou inscenací slavné hry podle předlohy Dostojevského Bratry Karamazovi. Počet večerů Lesních slavností a s nimi i hostujících divadel se postupem času zvyšoval.

V Řevnicích se tak objevila například divadla Na zábradlí, Na Jezerce nebo Husa na provázku, jejíž soubor navštěvoval Lesní slavnosti v minulých letech pravidelně. Do Řevnic tak zavítal již čtyřikrát. Zajímalo nás proto, co se stalo, že letos festival hostí opět jenom známé profesionály z Dejvic.

„Loni bylo výročí 10 let, takže se účastnilo i divadlo Husa na provázku. Letos jsme se rozhodli, že zahraje jenom Dejvické divadlo,“ odpověděla nám Ivana Topičová. Hlava kulturní agentury možná nemlží a výsledný program opravdu není poznamenán tím, že by se divadla nepohodla. Ostatně, kdo by nechtěl hrát pro sedm stovek diváků? Není však jediné divadlo na akci nazývající sebe samu „festivalem“ a zároveň „slavnostmi“ přece jen poněkud málo?