Říčanští vybírají, kam půjdou jejich peníze. Z čeho si mohou volit?

Nedávno jsme vás informovali o tom, že v Říčanech mohou místní do jisté míry ovlivňovat, nač půjdou veřejné peníze. Město zveřejnilo další projekty, ze kterých si mohou jeho obyvatelé dále vybírat.

05.08.2015 - 15:04   |  
Říčanští mohou volit obnovu zeleně na ústředním náměstí

Hlasuje se prostřednictvím internetu, hlasovací formulář si mohou lidé vyzvednout na radnici. O jiných záležitostech, které nejsou tak zásadní, například která kapela vystoupí na festivalu, ale může hlasovat kdokoliv, kdo se na internetu registruje. O projektu Řídím Říčany jsme vás informovali v tomto článku. Nyní město zveřejnilo nabídku dalších projektů. Říčanští si vybírají, do kterého by mělo město investovat.

Obnova aleje na Cestě svobody v Říčanech

Cestu svobody, po které projdou dennodenně stovky lidí na nádraží, do centra nebo do volnočasového centra Na Fialce, trápí poškozené a chřadnoucí kulovité javory. Projekt zahrnuje pokácení 35 dřevin, odstranění jejich pařezů a vysazení nových stromů.

 

Vybudování nového plotu u sportovní haly a fotbalového hřiště

Radnice připravila výměnu stávajícího plechového plotu o délce cca 150 metrů za nový a chce ho posunout směrem do fotbalového hřiště. Zároveň dojde k rekonstrukci 110 metrů dlouhého oplocení podél ulice Široká. V rámci projektu se opraví i část stěny tribuny, domečky pokladen a postaví nová vstupní vrata.

 

Čtyři menší projekty pohromadě – „Chcete opravené a rozkvetlé město?“

• Květinové záhony v ulici Rýdlova
• Rekonstrukce schodů v ulici Zborovská
• Úprava parkoviště za Kulturním centrem Labuť
• Vybudování osvětlení hřiště Strašínská
 

Rekonstrukce chodníků na Černokostelecké ulici II. část – „Schůdněji za obchodem a zábavou“

Druhá část zahrnuje rekonstrukci chodníku po obou stranách ulice Černokostelecké. Po pravé straně směrem na Prahu se týká úseku dlouhého asi 400 metrů od křižovatky s Haškovou ulicí až za most nad Říčanskou ulici.

 

Oprava lesní cesty Jureček - Staré koupadlo – Strašín

Rekonstrukce proběhne na třech úsecích. První cesta v délce 700 metrů se táhne od restaurace Jureček podél rybníku, tenisových kurtů, fotbalového hřiště až ke Starému koupadlu. Další úsek vede od Staráku podél Rokytky asi 350 metrů směrem k lomu. Třetí část se týká trasy dlouhé 335 metrů od Staráku nahoru lesem na Strašín.

 

Nový chodník v Březské ulici – chodník mezi Radošovicemi a Novým Pacovem

Nového chodníku by se mohli dočkat obyvatelé nejen z této ulice i všichni lidé směřující k autobusu, vlaku, do školy nebo třeba k oblíbenému koupališti Jureček. Chodník bude situován převážně na pravé straně ulice ve směru od náměstí Československé armády k mostu přes Rokytku.

 

II. etapa didaktického centra geologie

Centrální část vyplní multifunkční travnatá plocha s ohništěm a po pravé straně bude umístěn depozitář se vzorky nerostů. Na depozitář navazuje otevřený přístřešek s třešní krytinou z břidlice. Jedinečný prostor nabídne autentická pravěká jeskyně, model staré štoly a rokle s ukázkou typických rostlin. Svah v zadní části se využije k posezení jako malý amfiteátr.

 

Obnova zeleně na Masarykově náměstí