Říčanští vybírají, kam půjdou jejich peníze. Z čeho si mohou volit?

Říčanští mohou volit obnovu zeleně na ústředním náměstí
05.08.2015 - 15:04   |  

Nedávno jsme vás informovali o tom, že v Říčanech mohou místní do jisté míry ovlivňovat, nač půjdou veřejné peníze. Město zveřejnilo další projekty, ze kterých si mohou jeho obyvatelé dále vybírat.

Hlasuje se prostřednictvím internetu, hlasovací formulář si mohou lidé vyzvednout na radnici. O jiných záležitostech, které nejsou tak zásadní, například která kapela vystoupí na festivalu, ale může hlasovat kdokoliv, kdo se na internetu registruje. O projektu Řídím Říčany jsme vás informovali v tomto článku. Nyní město zveřejnilo nabídku dalších projektů. Říčanští si vybírají, do kterého by mělo město investovat.

Obnova aleje na Cestě svobody v Říčanech

Cestu svobody, po které projdou dennodenně stovky lidí na nádraží, do centra nebo do volnočasového centra Na Fialce, trápí poškozené a chřadnoucí kulovité javory. Projekt zahrnuje pokácení 35 dřevin, odstranění jejich pařezů a vysazení nových stromů.

 

Vybudování nového plotu u sportovní haly a fotbalového hřiště

Radnice připravila výměnu stávajícího plechového plotu o délce cca 150 metrů za nový a chce ho posunout směrem do fotbalového hřiště. Zároveň dojde k rekonstrukci 110 metrů dlouhého oplocení podél ulice Široká. V rámci projektu se opraví i část stěny tribuny, domečky pokladen a postaví nová vstupní vrata.

 

Čtyři menší projekty pohromadě – „Chcete opravené a rozkvetlé město?“

• Květinové záhony v ulici Rýdlova
• Rekonstrukce schodů v ulici Zborovská
• Úprava parkoviště za Kulturním centrem Labuť
• Vybudování osvětlení hřiště Strašínská
 

Rekonstrukce chodníků na Černokostelecké ulici II. část – „Schůdněji za obchodem a zábavou“

Druhá část zahrnuje rekonstrukci chodníku po obou stranách ulice Černokostelecké. Po pravé straně směrem na Prahu se týká úseku dlouhého asi 400 metrů od křižovatky s Haškovou ulicí až za most nad Říčanskou ulici.

 

Oprava lesní cesty Jureček - Staré koupadlo – Strašín

Rekonstrukce proběhne na třech úsecích. První cesta v délce 700 metrů se táhne od restaurace Jureček podél rybníku, tenisových kurtů, fotbalového hřiště až ke Starému koupadlu. Další úsek vede od Staráku podél Rokytky asi 350 metrů směrem k lomu. Třetí část se týká trasy dlouhé 335 metrů od Staráku nahoru lesem na Strašín.

 

Nový chodník v Březské ulici – chodník mezi Radošovicemi a Novým Pacovem

Nového chodníku by se mohli dočkat obyvatelé nejen z této ulice i všichni lidé směřující k autobusu, vlaku, do školy nebo třeba k oblíbenému koupališti Jureček. Chodník bude situován převážně na pravé straně ulice ve směru od náměstí Československé armády k mostu přes Rokytku.

 

II. etapa didaktického centra geologie

Centrální část vyplní multifunkční travnatá plocha s ohništěm a po pravé straně bude umístěn depozitář se vzorky nerostů. Na depozitář navazuje otevřený přístřešek s třešní krytinou z břidlice. Jedinečný prostor nabídne autentická pravěká jeskyně, model staré štoly a rokle s ukázkou typických rostlin. Svah v zadní části se využije k posezení jako malý amfiteátr.

 

Obnova zeleně na Masarykově náměstí