Roušky nosit jednoduše musíme. V opačném případě přijde tučná pokuta

Roušky nosíme kvůli sobě i ostatním. Za nedodržení nařízení hrozí pokuta až 10 000 korun
21.03.2020 - 10:30  

Nošení roušky již dnes není doporučené, ale nařízené. Někteří lidé - je jich ale jen skutečně minimum - si ale nepřipouští ani toto pravidlo. Nemohou se tak divit, že za jeho porušení přijde v této krizové situaci více než zasloužený trest.

V Mladé Boleslavi dostal muž za nenošení roušky na veřejnosti a neuposlechnutí výzvy úřední osoby pokutu 10 000 korun. S dalšími dvěma muži popíjel alkohol na předzahrádce jedné z restaurací, informoval ředitel městské policie Tomáš Kypta. Podle webu denik.cz dostali pokutu za nenošení roušky také dva lidé v Děčíně.

Alkohol a arogance

V pátek přijali mladoboleslavští strážníci oznámení o třech mužích, kteří na předzahrádce popíjejí alkohol. „Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti, dva mladíci byli slovenské národnosti. Třetí muž odmítl prokázat totožnost se slovy 'nic vám ukazovat nebudu, jste jen měšťáci, já si tady budu chlastat, jak se mi bude chtít, vy mi nebudete říkat, co mám dělat',“ řekl Kypta.

Mladík dostal nejvyšší možnou pokutu

Strážník muže opakovaně vyzýval k předložení dokladů, ale i k nasazení roušky, což nařizuje vládní opatření, které má zabránit šíření koronaviru. Muž strážníka opakovaně neuposlechl. „Proto bylo použito donucovacích prostředků a mladík byl předveden na služebnu Policie České republiky k prokázání totožnosti,“ řekl Kypta. Muž, podle Kypty české národnosti, dostal nejvyšší možnou pokutu.

Nebyl jediný

Podle webu denik.cz dali pokuty za nenošení roušek dvěma lidem také strážníci v Děčíně. Podle webu musí lidé počítat také s tím, že mohou skončit před přestupkovou komisí, která jim může uložit další sankci ve výši desítek tisíc korun.

Problém se zahraničními dělníky

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) vyjádřil již dříve obavy, že karanténu a vládní nařízení nebudou dodržovat v Mladé Boleslavi především zahraniční dělníci, a to kvůli zastavení výroby v automobilce Škoda Auto.

KAM DÁL: Nevymlouvejme se na nedostatek roušek. Alespoň provizorní ochranu úst a nosu vytvoří každý.