Rozhodli se vypěstovat trochu marihuany, sklízeli téměř 200 rostlin

Úroda se začínajícím pěstitelům podařila. Policie však zasáhla, než ji stačili sklidit.
 

Příbramská policie zadržela dvojici mužů přímo při sklizni jejich konopného pole.

Jen šest malých políček…

 „Ilegální činnosti se věnovali od jara, kdy zasadili rostlinky,“ sdělila ČtiDoma policejní mluvčí Monika Schindlová. Marihuanové pole si podle mluvčí zřídili na odlehlém místě nedaleko Příbrami. Na území obehnaném lesem, křovím a vysokou suchou trávou v dostatečné vzdálenosti od příjezdových cest si připravili šest políček.

„Celkem měli 195 rostlin, které pravidelně chodili zalívat a hnojit,“ pokračuje Schindlová. „Kriminalisté dorazili na místo právě v době, kdy chtěli celé políčko zlikvidovat. 105 rostlin již měli odvezených pryč, do garáže jednoho z těch mužů.“

Dvojice třicetiletých mužů se přistižena při činu pokusila o útěk. „Běželi kousek směrem do lesa, ale policie je po několika metrech dopadla,“ říká Schindlová.

Pole omamných látek pro vlastní potřebu

Muži se kriminalistům následně přiznali. „Rozhodli se, že zkusí vypěstovat trošku marihuany. Tvrdili, že to měli pro vlastní potřebu.

Zadržení byli následně obviněni z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku, za což jim nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodává Schindlová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru