Na Letiště Václava Havla se z R7 dopravíte novým sjezdem

Dopravní značení při cestě na letiště je jedna věc, pozornost řidičů druhá...
  |  

Nový sjezd potěší řidiče ve směru z Prahy na Slaný. Do konce roku bychom však cestou na letiště měli počítat s větší časovou rezervou.

Změny již od začátku září

Sjezd bude uveden do provozu již zítra 1. Září. Nově tak na letiště sjedete až za mostem přes rychlostní komunikaci R7, který propojuje tuchoměřickou a ruzyňskou část území.

Cílem nového provedení je příjezd k letišti zpřehlednit a současně zajistit jeho dostatečnou kapacitu pro budoucí nárůst cestujících. Změna bude řádně opatřena novým dopravním značením.

Pozor, ať si nespletete sjezd

K podstatnému vylepšení dojde i v dopravní obsluze blízkých Tuchoměřic. Ve směru na Slaný navíc vznikne moderní řešení s připojovacím pruhem na rychlostní komunikace.

Dopravní stavba bude uváděna do provozu ve více etapách, proto v termínu od 1. září do 6. října budou před letištěm dočasně fungovat dva sjezdy. Současný sjezd na letiště bude nyní směřovat na Tuchoměřice, a až následující sjezd (za mostem přes R7) bude určen pro cestu na letiště.

Dokončení celé stavby je plánováno do konce letošního roku. Do té doby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost novému dopravnímu značení. Při cestě automobilem na letiště se proto vyplatí počítat s větší časovou rezervou.

Věděli jste, že…?                                                                                                                                 Ke změnám sjezdů dochází poprvé v moderní historii Letiště Václava Havla Praha. To úpravou získá přehledné a bezpečné napojení na frekventovanou komunikaci. Řidiči směřující na letiště tak získají komfortnější dopravní řešení bez křížení s auty jedoucími jinými směry.