Divoká Šárka se uzavře kvůli likvidaci nebezpečných skal

Přírodní rezervace Divoká Šárka se rozkládá na ploše 25,35 hektarů.
  |  

V přírodní rezervaci by mělo být bezpečněji, chvíli se do ní však nepodíváte.

Asfaltová cesta vinoucí se Šáreckým údolím není v současné chvíli zcela bezpečná. Stezka, kterou v horkých letních dnech využívali cyklisté i pěší jako cestu na koupaliště, se nachází přímo pod masivními skalními bloky. Od dnešního dne tedy započnou práce spočívající v řízeném uvolnění život ohrožujících skal.

S procházkami šáreckým údolím je konec minimálně na dva týdny

„Nebezpečný stav skalních bloků na jaře letošního roku potvrdily dva geologické posudky. Práce podle zpracovaného projektu předpokládají odstranění asi 380 m3 kamene z jižní skalní stěny soutěsky, a to převážně horolezeckým způsobem," vysvětlila radní a zároveň starostka městské části Praha-Slivenec Jana Plamínková.

Z důvodu bezpečnosti bude od 14. září 2015 uzavřen průchod soutěskou, a to v pracovních dnech od cca 8:00 do 17:00 hodin.  Podle předpokladu by měly být práce provedeny přibližně do tří týdnů.

Práce za milion a půl

Práce zajistí specializovaná firma STRIX Chomutov, a.s., za cenu 1 652 000,- Kč. Náklady budou plně hrazeny z rozpočtu Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Odstraněné kameny budou odvezeny z prostoru Divoké Šárky na deponii a následně budou využity při údržbě pražských vodních toků a nádrží.