Přijde studená fronta: Meteoroložka prozradila, kdy bude krásné letní počasí a kdy se naopak ochladí

Většinu týdne bude krásně slunečno, dejte si ale pozor na studenou frontu, která k nám má dorazit ke konci víkendu
 

Bude to skoro jako na apríla. Sluníčko téměř doslova z hodiny na hodinu vystřídá studená fronta s přeháňkami a bouřkami. Meteoroložka Petra Sýkorová prozradila, kdy bude ideální počasí na výlet a kdy naopak raději zůstat doma.

„Dnes bude zpočátku jasno, během dne skoro jasno, na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 °C,“ prozradila Čtidoma.cz meteoroložka Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek bude většinou polojasno, v horských oblastech musíme ojediněle počítat i s přeháňkami. Nejvyšší denní teploty budou 24 až 28 °C.

Jak bude vypadat víkend?

„V sobotu čekáme slunečné počasí beze srážek, nejvyšší denní teploty dosáhnou na 27 až 31 °C. V neděli k nám přijde studená fronta, oblačnosti tedy bude přibývat,“ konstatovala meteoroložka.

V neděli bude polojasno až oblačno, na většině území počítáme s přeháňkami nebo bouřkami. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 23 až 28 °C, na východě až 31 °C.

“V pondělí bude většinou polojasno, na většině území můžeme čekat přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 °C na západě a 31 °C na jihovýchodě,“ dodala meteoroložka Sýkorová.

V druhé polovině příštího týdne bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou držet kolem 20 až 25 °C.

Většinu týdne  by tedy mělo být ideální letní počasí, byla by tedy škoda nevyrazit někam na výlet! Máme pro vás tipy na 3 neobjevená místa v Česku. Tato místa nejsou tak známá, vyhnete se tak frontám a tlačenicím.

Rozhledna Fajtův kopec

V sobotu můžete vyrazit na rozhlednu ve tvaru šroubovice do Velkého Meziříčí. Rozhledna je vysoká 36 metrů a vede na ni 175 schodů. V blízké restauraci se dá zapůjčit nebo zakoupit turistické vybavení včetně map a balených svačinek. Můžete tak vyrazit na tůru po tamní přírodě a zakončit ji výšlapem na samotnou rozhlednu, ze které díky krásnému počasí uvidíte široko daleko.

Zemský hřebčinec Písek

Ideální počasí bude také na vyjížďku na koni. Zemský hřebčinec Písek je ideální pro milovníky koní a historie. Pochází z přelomu 19. a 20. století a má status Národní kulturní památky. Prohlídka ve vás oživí znalost tradic rakousko-uherské monarchie. Z těchto stájí pocházel i legendární kůň Ardo, který stál modelem sochaři J. V. Myslbekovi, když modeloval sochu koně pro pomník sv. Václava na Václavském náměstí.

Tajemný hrad Houska

Hrad houska není jedním z našich největších nebo nejznámějších hradů, i přesto se ale stal oblíbeným cílem výletníků. Pojí se k němu totiž strašidelná pověst. Na hradě se podle pověsti nachází vchod do pekla, který střeží mnich bez obličeje. Kde přesně by se ale tento vchod měl nacházet, nikdo neví.

KAM DÁL: Jiří Grossmann měl na ženy tajný recept, téměř žádná neodolala. Milovala ho i Naďa Urbánková.


Zdraví

Hobby