Tohle byste měli vidět, než vyrazíte „na čínu“

 

Zázemí čínské restaurace Shang Hai v Příbrami ještě minulý měsíc připomínalo spíše natáčecí prostory hororu než místo, kde se připravují teplé pokrmy.

Mastnota, kam se podíváš

Publikovaná fotografie pochází z 2. září, kdy pracovníci Krajské hygienické stanice vstoupili do restaurace Shang Hai na Náměstí T.G. Masaryka v Příbrami. V podrobné zprávě uvádějí, že mastnota a černý povlak byly v podstatě všude, kam se podívali.

„Na povrchu varného bloku (pracovní stůl, plynové hořáky, špalek na maso) byla napečená krusta mastnoty černé barvy. Pracovní plochy v okolí všech dřezů a vodovodní baterie (včetně čisticích prostředků zde uložených) byly silně znečištěny mastným černým povlakem,“ říká Šárka Nováková z Krajské hygienické stanice.

Inspektorát práce by nestačil zapisovat

Tím, že si s úklidem kuchyně nikdo hlavu nelámal, zpráva nekončí. Připravené polotovary neměly ani datum výroby a spotřeby. Je tedy dost dobře možné, že v odstrašujících podmínkách připravovali návštěvníkům restaurace jídlo z prošlých potravin.

Asi nikoho nepřekvapí, že zařízení pro personál na tom nebylo o moc lépe. V kuchyni chyběly jakékoliv hygienické prostředky, kterými by si mohli očistit ruce před přípravou jídla. Potřeboval-li někdo na toaletu, u umyvadla u sociálek netekla studená ani teplá voda.

Při další kontrole 9. října byly podle Krajské hygienické stanice všechny tyto nedostatky odstraněny. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru