Tragédie v ostravské nemocnici. Šest mrtvých rukou střelce, který nakonec spáchal sebevraždu

Fakultní nemocnice v Ostravě zažívá šílené ráno
 

Tragické ráno zažila ostravská nemocnice. Při střelbě zemřelo šest lidí a další dvě osoby jsou vážně zraněny. Podezřelý muž byl údajně stavebním technikem, který si vzal do hlavy, že je těžce nemocen a nikdo mu nechce pomoci. Aktuální zpráva hovoří o tom, že muž spáchal sebevraždu. 

Šokující ráno zažila ostravská nemocnice, kde se kolem sedmé hodiny ranní spustila střelba na chirurgickém oddělení. Výsledek je tragický a hned na místě zemřeli čtyři lidé. Další dvě osoby podlehly těžkým zraněním.

Smrt celkem šesti lidí potvrdila policie a k situaci se vyjádřil premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Mám informaci, že i ti dva těžce zranění nepřežili,“ potvrdil v České televizi premiér Andrej Babiš (ANO).

Střelec spáchal sebevraždu

Ostravskou nemocnici paralyzoval strach a šok. Střelba jedné osoby zcela ochromila její provoz, ale bezprostřední nebezpečí by mělo být u konce. Pachatelem byl údajně stavební dělník, který žil s vědomím, že je vážně nemocný a nikdo mu nemůže pomoci. 

Někteří svědci tragické situace tvrdí, že viděli střelce nastupovat do tramvaje. Policie evakuuje desítky až stovky lidí z areálu nemocnice. Na místě také zasahuje Útvar rychlého nasazení a policejní vrtulník. 

Policie uzavřela i přilehlou budovu vysoké školy báňské. Zdroj blízký policejnímu vyšetřování sdělil informaci, že pachatel spáchal sebevraždu tím, že se zastřelil.