Od pondělí 27. července čekejte kolony v Újezdě nad Lesy, budují zde nové parkování K+R, řekneme vám, co to je!

V Újezdě budují parkovací místa K+R pro ty, kteří přesedají z auta na autobus
  |  

Pokud jezdíte do práce po Starokolínské, měli byste se od pondělka obrnit trpělivostí a počítat s kolonami. Budou se zde totiž budovat dvě nové zastávky městské hromadné dopravy a také parkovací stání K + R. Kolony čekejte do listopadu! 

Každý, kdo musí projíždět zejména ráno a odpoledne po Českobrodské a Starokolínské od Běchovic až do Úval, vám řekne, že dopravní situace zde je naprosto tristní. V Běchovicích, Újezdě i Úvalech se totiž horečně staví, kapacita silnic je však stále stejná, a tak jsou zde zácpy každodenním jevem. Takto se tedy dá čekat, že výstavba zastávek MHD ještě „přileje oleje do ohně“.

 

Provoz na semafor

Zastávka Polesná se budou budovat na křižovatce s ulicemi Ratajská a Ranská, provoz zde bude řízen jednosměrně na semafor, což může způsobovat značné problémy. Pokud tedy můžete, této cestě se vyhněte. Na křižovatce Starokolínská a Polesná bude vybudován nový přechod pro chodce se semaforem, který má sloužit hlavně dětem z nedaleké školy. Plánované dokončení je 19. listopadu letošního roku.

 

Polib a jeď

Kromě zastávek se začnou stavět tři parkovací místa K + R. Tato dvě písmena znamenají zkratku anglických slov Kiss nad Ride, tedy Polib a jeď. Jde o místa, kde můžete na chvíli zastavit, pokud někoho třeba vyzvedáváte na zastávce autobusu, či jiného druhu městské hromadné dopravy, nebo naopak, pokud na ni někoho vezete. Pro toto místo byla vymyšlena i speciální značka, kterou můžete vidět na obrázku.