Železniční podchod v Úvalech konečně otevřen! Kdy bude bezbariérový?

Přes Úvaly vede velmi frekventovaná trať
  |  

Železniční trať z Prahy na Kolín se postupně rekonstruuje, což vyžaduje mnohá omezení. Ve stanici v Úvalech se například opravoval podchod, který tak byl dlouho uzavřen. Nyní se místní konečně dočkali jeho otevření.Bohužel podchod není stále bezbariérový. 

Hendikepovaní a chodci s kočárky tak mají smůlu a musí zvolit jinou trasu. I nadále bude otevřen průchod po provizorním chodníku podél ulice Smetanova do podchodu na nástupiště ve směru do ulice Pod tratí. Od 30.9. se pak počítá s přechodem přes železniční přejezd a od listopadu by se měl využívat bezbariérový podchod na nádraží. Maminky lobují za osazení nově otevřeného podchodu alespoň lyžinami, aby jej mohly využívat i s kočárky.

Podchod byl uzavřen už před rokem, v srpnu 2014 a následně byla jeho část zcela zdemolována. Po celou dobu rekonstrukce museli cestující počítat se značným omezením, například v jednu dobu vlaky zastavovaly na provizorních nástupištích. Nový podchod dostal zcela moderní vzhled a je mnohem komfortnější. Zatímco starý podchod byl velmi nízký, úzký a značně špinavý, nový podchod je světlý a cestující se v něm konečně nemusí bát.