Ve Vysočanech hořela hala v Kolbence, situaci komplikovali přihlížející

Kouř byl vidět zdaleka, i z centra města
 

Vysočany na Praze 9 včera zahalil hustý dým. Večer zde totiž byl kolem čtvrt na osm ohlášen požár jedné z hal bývalého ČKD. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti. Situaci komplikovali přihlížející, kteří si požár natáčeli na mobily. 

Požár zuřil celou noc

V sobotu kolem čtvrt na osm večer byl na policii nahlášen požár jedné z hal ĆKD, která se nachází nedaleko stanice metra Kolbenova. V hale se prý nacházel textilní sklad Vietnamců a také kovodílna. Problémy hasičům činily zejména tlakové lahve v kovodílně, které museli hasiči ochlazovat, aby zabránili výbuchu. Plameny šlehaly až do výšky 15 metrů, hustý dým zahalil celou čtvrť a byl vidět až z Pražského hradu, nebo z Letné.

 

Zasahoval i vrtulník

Na místě zasahovaly desítky hasičů, kromě pražských hasičů, také jednotky ze Středočeského kraje. Pomáhal také vrtulník s bambi vakem. Ulice Kolbenova byla uzavřena od náměstí OSN, až po stanici metra Kolbenova. Nedaleko metra se shromáždil značný počet přihlížejících, kteří si natáčeli situaci na mobilní telefony a komplikovali hasičům situaci. Policisté se je tedy snažili odsud dostat pryč a pomocí tzv. mluvících sirén informovali, aby se sem již nikdo nechystal. Dále byli upozorňováni, aby nevětrali. 

 

Trhy se nekonaly, Kolbenova ulice zavřená

Hasiči s plameny bojovali celou noc. Až v půl sedmé ráno byl požár lokalizován, hasiči se vystřídali. Nyní hasiči dohašují požár na čtyřecch větších místech. Objekt prohlédne statik, město měří obsah škodlivin v ovzduší. Ulice Kolbenova je stále uzavřena, stanice metra funguje. Bleší trhy se nekonaly. O vyšetřování příčin požáru vás budeme informovat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru