Vedra udeřila! Kde se koupat na východ od Prahy?

Koupání u jezera v Konětopech
17.07.2015 - 14:02  

Právě na východ od Prahy najdeme asi nejvíce různých jezer a pískoven, které umožňují skvělé koupání. Kam se vypravit třeba právě následující horký víkend? 

Jezero Konětopy – azurová voda a božská těla

Jezero Konětopy najdete nedaleko Kostelce nad Labem a Brandýsa. Nacházejí se zde hned dvě jezera, koupe se v tom větším, které upoutá nádherně azurovou vodou, kolem jeho břehů je možné se usídlit na písčitou pláž, z jedné strany si pak užívat stín lesa. Již pár metrů od břehu je zde hloubka, takže je třeba dát pozor na děti, které neumějí plavat, aby se nacházely na bezpečném místě. Dále je zde možné se převléci v jedné z chatiček, vysprchovat, či si zajít na pevné WC. Hlad zaženete ve stáncích, kde si  můžete dát i pizzu, či zdravý salát, žízeň utišíte čerstvými džusy, nebo třeba míchanými drinky. Konětopy milují hlavně mladí Pražáci, občas to zde vypadá jako přehlídka modelkovských těl ozdobených všemožným tetováním. Kvalita vody bývá po celé léto dobrá. Dospělí platí vstup 50 korun, za auto zaplatíte rovněž 50.

 

Pískovna Mlékojedy – koupání a tanec

Pískovnu najdete nedaleko obce Tišice. Již 15 lze zde funguje bar a klub, který je pobočkou pražského klubu Akropolis, takže se zde stále něco děje i po setmění. Konají se zde party s DJs, koncerty, ale také se zde promítají filmy. V baru si zakoupíte mnoho druhů míchaných drinků, víno, pivo, zmrzlinu, džusy a limonády, palačinky, burgery, nebo steaky. Dopředu si zde můžete také objednat ubytování v karavanu, či se vyspat ve vlastním stanu či autě. Děti si pohrají na hřišti, najdou zde trampolínu, prolízky, houpačky a pískoviště. Nedaleko menší písčité pláže je také vybudována posilovna pod širým nebem. U vody dále najdeme lezeckou stěnu, z níž pád nebolí, neboť se padá do vody, dále skokánek a velkou trampolínu ve vodě. Za vstup se neplatí ani koruna, pouze 50 korun za parkoviště. Odjíždět po party s promile v krvi se rozhodně nedoporučuje, místní strážníci situaci dobře znají a na takové nebezpečné řidiče si v jediné odjezdové cestě rádi počkají. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru