Nehoda u Velké Lečice si vyžádala lidský život a rozrušila těhotnou ženu

Na místo byly přivolány dva vozy záchranné služby a vrtulník.
  |  

Tragická dopravní nehoda se odehrála ve špatně přístupném terénu. Na místě musel zasahovat vrtulník.

Vyprošťovat musely hned dvě hasičské jednotky

„K tragické události došlo krátce po dvacáté hodině v katastrálním území obce Velká Lečice při jízdě terénní vozidlem na nezpevněné stezce,“ sdělil ČtiDoma policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Jeep se dvěma muži skončil ve stoce. Vyprošťovat je ve špatně přístupném terénu musely hned dvě hasičské jednotky. „Zasahovala jednotka z Dobříše. Následně se přidala jednotka z Příbrami,“ dozvěděli jsme se od velitele příbramských hasičů Jarmila Soukupa.

Letecký transport zraněného a odvoz těhotné ženy na gynekologii

Velký kus práce odvedli při nehodě rovněž záchranáři „Na místo byl vyslán vůz s lékařem, sanita z Mníšku pod Brdy a letecká záchranná služba,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Jednoho z účastníků nehody se jim však zachránit nepodařilo. „Záchranáři se snažili o jeho záchranu, prováděli oživovací pokusy jako resuscitaci, nicméně i přes veškerou snahu nebyli úspěšní,“ pokračuje mluvčí záchranné služby. „Ten druhý utrpěl vážná mnohočetná poranění. Měl poraněné horní i dolní končetiny, hrudník a hlavu. Byl ale při vědomí a byl převezen letecky do Ústřední vojenské nemocnice.“

„Pak se na místě ukázala těhotná partnerka jednoho z těch mužů. Žena byla ve vysokém stupni těhotenství. Samozřejmě byla v šoku, takže byla převezena do příbramské nemocnice na gynekologii, aby se jí náhodou něco nestalo,“ dodává Effenbergerová.

Jakým způsobem k nehodě došlo, příbramská policie teprve zjišťuje. „Kriminalisté prověřují všechny okolnosti tragické události,“ uzavírá Chalupa.