Na Berounsku zachraňovali nejenom hořící stoh, ale také stovky prasat

Při požáru bylo nasazeno pět vodních proudů
  |  

V noci na pondělí 28. září hořel u obce Vižina na Berounsku stoh, který byl určen pro krmení zvířat. Policie uzavřela také silnici, která vede z Řevnic na Osov a Hostomice. 

Uzavřena silnice na Hostomice

Na místo dorazily hasičské jednotky ze stanic Řevnice, Hořovice a Beroun, dále vojenská jednotka hasičů Jince a větší množství dobrovolných jednotek hasičů, dále pak hlídky OO PČR, které mimo jiné uzavřely silnici vedoucí z Řevnic směrem na Osov a dále na Hostomice, neboť silnici využívaly přednostně hasičské cisterny. 

 

Hořel stoh u fotbalového hřiště

 

Hořelo úmyslně

Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a nasazeno je 5 vodních proudů. Doprava vody probíhala kyvadlově, čerpací stanoviště bylo zřízeno ve vedlejší vesnici. Hasiči svým včasným zásahem uchránili vedlejší budovu statku, ve které se nachází 350 prasat. Stoh někdo podle předběžných informací zapálil úmyslně. Škoda je nejméně 500 tisíc korun.

 

Došlo i ke zraněním

V průběhu zásahu se zranili 3 hasiči. Jednalo se například o pohmožděninu ruky, či o intoxikaci zplodinami hoření. Na místo proto vyrazily posádky RLP Trans Hospital PLUS ze stanoviště Řevnice a RZP ZZS Středočeského kraje ze stanoviště Dobříš. Jednoho ze zraněných museli záchranáři převézt do nemocnice.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru