Vyspat se s robotem? Pro mnoho lidí reálná představa, sexboti jsou tu s námi už několik let

Sexuální roboti nebo sexboti jsou antropomorfní robotické sexuální panenky
 

Touha po romantice, pohlazení a lásce. Někteří lidé to chtějí tak moc, že by se klidně "zamilovali" i do robota. A co víc, neváhali by s ním mít sex. Pravdou je, že dnešní vymakané mašinky vypadají často lépe než kdejaký smrtelník.

Umělá inteligence (AI - artificial intelligence), tedy roboti, jsou dlouhodobě spekulovaným a zkoumaným tématem. Jejich role už dávno nepatří jen budoucnosti, ale stávají se postupně moderní realitou. Zatímco inteligentní stroje beroucí lidem práci a ovládající svět patří naštěstí stále do žánru sci-fi, takzvaní sexboti jsou už několik let realitou. A zdaleka už nejde o tak rozpačitá udělátka jako stroj na líbání na dálku od Howarda z Teorie velkého třesku!

Co nebudou moci nabídnout?

Roboti i v různých sexualizovaných formách dlouho figurují v lidské kultuře. Vzpomeňte si třeba na svalnatého Robocopa nebo ženské femboty svádějící Austina Powerse. V sexuálních službách roboti zřejmě své místo najdou a pro část mužů, možná i žen, zastoupí partnera i citově.

„Můžeme to vidět na realistických silikonových pannách, ke kterým mají někteří lidé opravdu romantický vztah. Ale myslím si, že většina lidí chce od vztahu víc, a právě ta partnerská dynamika je něco, co roboti nebudou moci nabídnout. Jsem tedy optimista a záplavy osamělých lidí žijících s robotickým partnerem bych se nebál,“ říká Vojtěch Sláma, zakladatel online sexshopu Yoo.cz.

To nejzajímavější zjištění?

Jak blízko jsou lidé ochotní si pustit roboty k tělu, zjišťovala v novém průzkumu technologická firma Tidio, která vyvíjí takzvané chatboty - softwarové roboty, které s námi komunikují například na některých e-shopech. To nejzajímavější zjištění?

Téměř 42 % všech dotázaných řeklo, že by s robotem měli sexuální vztah. Jen o něco méně, 39 % respondentů, věří, že by mohli mít romantický vztah s umělou inteligencí. Liší se v tom ale jednotlivá pohlaví - pozitivně se vyjádřilo 43 % mužů a 33 % žen.

Zapojení do života není problém

Průzkum však mapoval i postoje lidí k zapojení robotů do dalších životních situací. Celých 78 % dotázaných uvedlo, že by neměli problém s robotem uklízejícím jejich dům. Podobně by 70 % respondentů akceptovalo robota připravujícího jídlo a 68 % by nechalo umělou inteligenci plánovat svůj rozpočet a platit daně. Pokud jde o riskantnější činnosti, 52 % dotázaných by robotu svěřili chirurgickou operaci a 57 % řízení leteckého provozu.

Kromě toho by 60 % uvítalo samořízené taxi a 54 % by nechalo AI rozhodovat o ekonomice Země. Nechme se tedy překvapit, zda budeme mít možnost vybírat robotického kandidáta v některých budoucích volbách. Dali byste mu svůj hlas?

Zdroj: Výzkum společnosti Tidio

KAM DÁL: Modelka se nechala zavřít do výběhu s leopardem kvůli lepším fotkám. Dopadla hrozně, nic nebude jako dřív.