Za 2 roky vydělala podvody 6 milionů korun

Oběť zvládla přesvědčit i po emailu.
Zobrazit fotogalerii (1)
 

Z toho rovných 5 milionů vymámila z jediného muže. Poté, co od něj chtěla dalších 5 tisíc, oznámil vše policii.

Dvaapadesátiletá Zdeňka Jančij musela být neuvěřitelně přesvědčivá. Středočeští kriminalisté ví v tuto chvíli o šesti lidech, z nichž se jí podařilo vymámit finanční prostředky. K získání peněz používala smyšlené legendy:

  • půjčka na zaplacení dědické daně a to ve výši 1.700.000,- Kč
  • na rekonstrukci domu dcery ve výši 805.000,- Kč
  • na novou elektroinstalaci ve výši 640.000,- Kč
  • na náklady spojené s dovozem autobusu z USA
  • na splacení hypotéky
  • na položení zámkové dlažby
  • na pronájem bytu apod.

 

Paní doktorka vše vrátí z dědictví po manželovi

Půjčky slibovala splatit z dědictví po manželovi ve výši 34 milionů. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že si vymýšlela i v tomto případě. Vystudovaná kuchařka se zároveň vydávala za doktorku. Přidávala si titul MUDr. před své pravé jméno. Případně se představovala jako MUDr. Zdeňka Kučerová, MUDr. Vanessa Vavřinková nebo Zdeňka Kokošková.

5 milionů zaslal, k dalším 5 tisícům ho již nepřesvědčila

Nejvyšší částku se jí podařilo vylákat z pětašedesátiletého muže, který jí půjčil hned 5 milionů korun. Peníze zpět pochopitelně neviděl. Jančij ho za pár měsíců znova kontaktovala a chtěla od něj dalších 5 tisíc korun. Muž už jí další peníze nedal. Místo toho se obrátil na policii.

Stačilo se ozvat emailem

Jak je možné, že se paní Jančij povedlo vymámit z lidí tak vysoké částky? Kriminalisté zjistili, že se s některými oběťmi setkala osobně, jiné kontaktovala pouze telefonicky nebo emailem. Schopná manipulátorka dokázala s někým měsíce komunikovat přes email a opakovaně ho přesvědčit k zaslání peněz.

Exekuce, nyní pravděpodobně i vězení

Skutečná finanční situace dvaapadesátileté ženy přitom není růžová. Policisté zjistili, že žádnou finanční hotovostí nedisponuje a má na krku devět exekucí.

V současné době je obviněna z vážného zločinu podvodu ve stádiu pokusu i dokonaném. Hrozí jí trest odnětí svobody ve výši pět až deset let. Kriminalisté však dalších deset případů jejího podvodného jednání prověřují. Je tedy možné, že se její obvinění ještě rozšíří.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru