Česká zima bez lyžování. Počasí omezuje provoz hned na několika místech

I při drobných obtížích je velkou výhodou mít uzavřeno cestovní pojištění pro léčebné výlohy
 

Teplý počátek prosince trápí provozovatele většiny českých skiareálů. Nejlépe jsou na tom se sněhem horská střediska v Krkonoších. Na lyže ale bude o předvánočním víkendu možné vyrazit také do Jizerských hor nebo Jeseníků.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn začala sezona v pátek 13. prosince. O víkendu se tam bude lyžovat téměř na osmi kilometrech sjezdovek. Ve SkiResortu Černá hora - Pec mohou lidé lyžovat na 12 kilometrech sjezdovek. Upravené jsou také některé běžecké tratě na vrcholu Černé hory a v Peci pod Sněžkou.

Dnes zahájilo zimní sezonu lyžařské středisko v Deštném v Orlických horách. "V provozu je zatím jedna sjezdovka o délce 860 metrů a čtyřsedačková lanovka," sdělil vedoucí střediska Petr Prouza. Od středy 11. prosince se lyžuje ve skicentru v Říčkách, a to na červené sjezdovce.

Na lyžařské svahy budou moci lidé o víkendu vyrazit také do Jizerských hor. Už minulý víkend sezonu zahájil Severák v Hraběticích. Od soboty se bude lyžovat také v areálu Černá Říčka v Desné. Naopak na Ještědu se o víkendu vleky nerozjedou. "Sněhu je málo, opět asi začneme o vánočních svátcích," uvedla za středisko Renata Balašová.

Chudý západ Čech

Na západě Čech je zatím nabídka lyžování poměrně chudá. V Karlovarském kraji se lyžuje jen ve skiareálech na Klínovci a v areálu Novako. V Plzeňském kraji zatím nenapadlo dost sněhu ani ve vyšších polohách Šumavy. Díky umělému sněhu ale budou o víkendu v provozu sjezdovky v Lipně nad Vltavou nebo na Hochfichtu na hranicích s Rakouskem.

Na Moravě mohou lidé vyrazit na lyže do Jeseníků. V Branné na Šumpersku se lyžuje nepřetržitě od začátku prosince, na Červenohorském sedle spustili vleky po několikadenní pauze dnes.

V Beskydech se o víkendu bude lyžovat jen v areálech Bílá a Mezivodí na Frýdecko-Místecku. "Hory jsou zatím bez sněhu. Lyžuje se jen omezeně. Vyhlídky, že by se to výrazně zlepšilo do Vánoc, moc velké nejsou," řekl dispečer Horské služby Beskydy Pavel Masopust.


Životní styl

Hobby