Máte vyčištěný komín? Ve Zvánovicích zřejmě způsobil požár, shořel celý dům!

U požáru zasahovali hasiči z Mnichovic
  |  

V pátek 9. října večer zača hořet dům ve Zvánovicích. Příčina? Podle hasičů to mohl být i nevyčištěný komín, proto nepodceňujte prevenci a pokud jste tak již neučinili, nechte si vyčistit komín okamžitě! 

Sedm jednotek na místě

V rodinném domě ve Zvánovicích zasahovalo dokonce sedm hasičských jednotek. Dorazili hasiči z Říčan, Ondřejova, Zvánovic a Struhařova, kvůli závažnosti situace přijely ještě jednotky z Mnichovic, Kostelce a Senohrab. 

 

Nezapomínejte na revize komínů!

V době příjezdu hasičů hořela již celá střecha a také střecha přístěnku. Hasiči nasadili několik C proudů a požár lokalizovali. Požár se však rozšířil na celou budovu. Pomocí termokamery pak vyhledali ještě skrytá ohniska požáru, vše dohasili a odstranili dvě propanbutanové lahve. Zásah skončil kolem třetí ráno, místní hasiči ještě místo 12 hodin sledovali. Příčina se šetří, ale mnichovičtí hasiči naznačují, že mohlo jít o závadný komín a varují: „Je velmi smutné vidět, jak je možné za 30 minut přijít téměř o vše. A proto dodržujte prevenci, čistěte komíny, provádějte předepsané revize!“

O tom, proč čistit komín a jak často jsme již několikrát psali. Přinesli jsme vám rozhovor s Petrem Duškem z cechu kominíků, nebo článek, ve kterém se můžete dozvědět zásady péče o komín. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru